Home Wiadomości Franciszek przemówi do młodych

Franciszek przemówi do młodych

Redakcja

Papież Franciszek wystosuje specjalne przesłanie do młodzieży, która 1 czerwca będzie się modliła na Polach Lednickich. W podziękowaniu młodzież wysłała Papieżowi prezent.

W wysłanej do Ojca Świętego paczce znajdują się tegoroczne symbole lednickie: stuła i łyżeczka, a także krzyż lednicki, srebrny pierścień i talenty lednickie oraz płyta z Tango Francesco – piosenką, która powstała z inspiracji postacią nowego papieża.

Pomysłodawca lednickich spotkań, poznański dominikanin o. Jan Góra dołączył do paczki także list, który napisał do papieża Franciszka.

Starania o to, aby nowy papież wystosował specjalne przesłanie do młodzieży, o. Góra podjął zaraz po zakończeniu ostatniego konklawe. Wysłał wówczas do Ojca Świętego list z zaproszeniem na Lednicę oraz krótkim przedstawieniem historii spotkań.

„To wspaniałe, że Lednica utrzymuje swój papieski charakter” – komentuje o. Góra pozytywną odpowiedź na jego prośbę Franciszka.  Do gromadzącej się pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia chrześcijańskiej młodzieży od początku kierował co roku swoje przesłanie Jan Paweł II, a po jego śmierci zwyczaj ten kontynuował Benedykt XVI.

Papież Franciszek słowo skierowane do młodych nagra 29 maja. Od razu zostanie ono przetłumaczone na język polski i w formie przekazu multimedialnego zostanie odtworzone 1 czerwca na Polach Lednickich po odprawionej wieczorem mszy świętej.

Hasłem XVII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich są słowa: „W imię Ojca”. „Mamy kryzys ojcostwa w rodzinie i społeczeństwie, a co za tym idzie – kryzys męskości. Chcemy to odbudować i pokazać, że męskość to zwycięstwo bycia dla drugich nad byciem tylko dla siebie” – mówi twórca Ruchu Lednickiego, dominikanin o. Jan Góra.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych na Lednicy organizuje Wspólnota Lednica 2000 w Poznaniu, a do ubiegłego roku organizowało Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów. W rekordowych latach na Pola Lednickie przybywało nawet ponad sto tysięcy pielgrzymów. Od kilku lat liczba uczestników oscyluje około 60 tysięcy osób – ale nadal to najważniejsze spotkanie religijne w Polsce z udziałem uczniów i studentów.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda