Franciszek – rewolucja medialna czy realna?

To tytuł otwartego spotkania o pontyfikacie papieża Franciszka, które organizuje dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Freta” na warszawskiej Starówce.

W dyskusji wezmą udział: biskup polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek oraz publicyści Paweł Milcarek z „Frondy” i Misza Tomaszewski z kwartalnika „Kontakt”. Spotkanie, które odbędzie się 20 stycznia o godz. 19 w Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ul. Freta, poprowadzi o. Maciej Zięba.

„Franciszek lubi zaskakiwać. Nie przejmuje się też utartymi zwyczajami. Szybko podłapały to media, które często kreują go na swoją nową gwiazdę, szeroko komentując jego poczynania i podpowiadając kolejne kroki” – piszą organizatorzy spotkania na stronie internetowej DA „Freta”.

Podkreślają zarazem, że „wielu podoba się jego sposób bycia, w którym widzą skromność i bezpośredniość”, zaś inni „dostrzegają w nim nonszalancję i niefrasobliwe podejście do obowiązków”, a są i też tacy, którzy „dopatrują się w nowym papieskim stylu lekkiego hipsterstwa”.

O tym właśnie dyskutować będą zaproszeni przez DA „Freta” goście i uczestnicy spotkania. Odbędzie się ono w ramach cyklu OPen, które duszpasterstwo organizuje od 2012 roku nie tylko studentów, ale dla każdego, kto zainteresowany jest aktualnymi problemami dotyczącymi religii, Kościoła i społeczeństwa.

„Po co to wszystko? Z prostej ciekawości świata – by lepiej go zrozumieć i budować dialog tam, gdzie często go bardzo brakuje, a w jego miejsce wkradają się przeróżne stereotypy i uprzedzenia” – odpowiadają organizatorzy.

Za: www.dominikanie.pl.