Home Wiadomości Franciszek w Łagiewnikach

Franciszek w Łagiewnikach

Redakcja

Franciszek w Łagiewnikach - EPASobotnie przedpołudnie Franciszek spędził w Łagiewnikach. To miejsce ma szczególny wymiar w czasie obecnej podróży Ojca Świętego. Odnosi się bowiem wprost do tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które jest głównym punktem trwającego Roku Jubileuszowego.  Drugim ważnym wymiarem wizyty Papieża w Łagiewnikach jest związek tego miejsca z osobami św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Owacyjnie i radośnie witali w krakowskich Łagiewnikach Papieża Franciszka oczekujący go tam wierni. Papież najpierw odwiedził kaplicę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. To właśnie tam znajduje się oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego, który został namalowany według wskazówek otrzymanych przez św. siostrę Faustynę od samego Pana Jezusa. Franciszek modlił się chwilę przy jej relikwiach. W księdze pamiątkowej napisał: „Misericordia quiero y no sacrificio” („Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary”). Zamienił także kilka słów z opiekującymi się kaplicą i obrazem siostrami, a na koniec z wszystkimi zebranymi odmówił „Zdrowaś Maryjo”. Następnie pojechał papamobile do znajdującego się nieopodal Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tam Franciszek spontanicznie pozdrowił zebranych wokół świątyni wiernych wzywając, byśmy nigdy nie oddalali się od Jezusa.

„Pan chce nam dać dziś doświadczyć jeszcze mocniej swego wielkiego miłosierdzia. Nie oddalajmy  się nigdy od Jezusa – mówił Papież. – Nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że ze względu na nasze grzechy i braki jesteśmy najgorsi… On kocha nas właśnie takimi, w ten sposób Jego miłosierdzie się rozlewa. Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa”.

Następnie Franciszek wszedł do sanktuarium przez Drzwi Święte i udał się do jednego z konfesjonałów, gdzie wyspowiadał kilka młodych osób. Potem, po krótkiej modlitwie, odmówił z zebranymi „Zdrowaś Maryjo”. Następnie przejechał do znajdującego się w sąsiedztwie Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odprawił Mszę dla kapłanów, zakonników, sióstr zakonnych i innych osób konsekrowanych oraz seminarzystów.

L. Gęsiak SJ, Kraków, Radio Watykańskie

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda