Home Wiadomości Franciszkanie – Warszawa: kapituła prowincjalna nadzwyczajna

Franciszkanie – Warszawa: kapituła prowincjalna nadzwyczajna

Redakcja

W dniach 21-25 czerwca 2021 r. odbyła się w Niepokalanowie kapituła prowincjalna nadzwyczajna prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce (Warszawa).

W kapitule wzięło udział około 50 braci z prowincji, w tym także z Niemiec, Włoch i Burkina Faso (nie mogli przybyć tylko z Bułgarii, Tanzanii i Białorusi). Był obecny również fr. Tomáš LESŇÁK, asystent generalny FEMO (Foederatio Europae Mediae et Orientalis).

Kapituła pracowała nad przystosowaniem Statutów prowincjalnych do odnowionego prawodawstwa Zakonu. Zatwierdzony został również Statut Niepokalanowa.

Dużą część obrad poświęcono tematowi restrukturyzacji Niepokalanowa. Podjęto uchwały mające na celu optymalizację struktur istniejących w Niepokalanowie.

Zrealizowanie tych planów sprawi, że w niedługiej przyszłości Niepokalanów będzie mógł przyjąć większą liczbę pielgrzymów.

Prowincja odpowiedziała również na uchwałę 9 kapituły generalnej z 2019 r. i zdecydowała o utworzeniu prowincjalnego domu modlitwy w Stoczku.

Ostatnia część kapituły odbyła się na klasztornym cmentarzu, gdzie Panu Bogu powierzono dusze braci spoczywających na niepokalanowskim cmentarzu, jak i tych, którzy odeszli do Pana w ostatnich miesiącach, a spoczywają w innych miejscach.

Fr. Damian KARCZMAR OFMConv

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda