Home Wiadomości Generał zakonu w indyjskim aśramie św. Dominika

Generał zakonu w indyjskim aśramie św. Dominika

Redakcja

Generał Zakonu o. Bruno Cadore odwiedził indyjską prowincję dominikanów. Wraz z dwoma socjuszami wizytował indyjskie klasztory przyglądając się pracy braci w tym niezwykłym kulturowo regionie świata.

O. Generał odwiedził m.in. klasztory w Delhi, gdzie dominikanie prowadzą bardzo aktywną parafię, a następnie udał się do Nagpur w prowincji Maharashtra, gdzie działa dominikański aśram – wspólnota będąca domem formacji intelektualnej i modlitewnej. Oprócz braci studentów, którzy tam mieszkają, jest to miejsce aktywności laikatu dominikańskiego i pracy parafialnej. Na styku różnych kultur bracia głoszą ewangelię i oddają się studiom akademickim.

W tym samym mieście istnieje ponadto drugi klasztor: wspólnota św. Alberta, gdzie bracia prowadzą seminarium duchowne kształcące kapłanów dla wszystkich diecezji indyjskich. Ponad 300 młodych ludzi studiuje na prowadzonej przez dominikanów uczelni.

Generał Zakonu odwiedził także nowicjat, który znajduje się w Goa. Aktualnie nowicjat odbywa 7 braci. W sąsiedniej wspólnocie Mariaśram mieści się postulat, który w Indiach polega na 3-letniej formacji. Oprócz tego bracia prowadzą też w tym miejscu szkołę podstawową.

Niezwykle ciekawym spotkaniem były odwiedziny w najstarszym dominikańskim klasztorze indyjskim w Sarihajan (Assam) w północno wschodniej części Indii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niezwykłego spotkania z plemiennymi wspólnotami, którym posługują bracia i niektórych zdjęć z podróży o. Bruno Cadore.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda