III Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Zgromadzeń Zakonnych

III Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Zgromadzeń ZakonnychW nocy z 13 na 14 listopada br. miało miejsce szczególne wydarzenie dla całej Rodziny michalickiej: zgromadziliśmy się przed tronem Królowej Polski na Jasnej Górze, aby dziękować za dar powołania zakonnego i dar naszych michalickich Zgromadzeń Księży i Sióstr św. Michała Archanioła. W tym roku hasłem naszej pielgrzymki były słowa „Miłosierni jak Ojciec”.

Pochylaliśmy się przede wszystkim na tajemnicy Bożego Miłosierdzia, aby dobrze przygotować się na ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 roku. Modliliśmy się również o nowe, święte i liczne powołania do naszych wspólnot zakonnych.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 21.00. Przewodniczyli mu abp Wacław Depo, ordynariusz częstochowski, oraz bp Piotr Turzyński z Radomia. Po modlitwie apelowej miał miejsce różaniec, a następie biskup Piotr wygłosił do nas poruszającą konferencję, która uskrzydliła na pewno niejednego i niejedną z nas.

Punktualnie o północy rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego, który też wygłosił homilię. Razem z nim Mszę św. celebrowało 31 kapłanów, w tym Przełożony generalny ks. Kazimierz Radzik wraz z radą generalną. Podczas czuwania obecna była także Matka generalna Natanaela Bednarczyk ze swoją radą i siostrami.

O godz. 1.30 rozpoczęła się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej nastąpiła modlitwa różańcowa. Ostatnim punktem naszego czuwania była wspólna Godzina Czytań, podczas której słowo skierował do zebranych ks. Dariusz Wilk z Krosna. Po modlitwie brewiarzowej zakończyliśmy czuwanie zasłonięciem obrazu Czarnej Madonny.

Poniżej zamieszczamy małą galerię. Więcej zdjęć znajdziecie klikając w TEN LINK.

Paweł Długosz CSMA

Za: www.michalici.pl.