Jarmark z Aniołami na Freta

W niedzielę przed kościołem ojców dominikanów na warszawskiej Starówce odbędzie się adwentowy jarmark dobroczynny. Przedświąteczne akcje charytatywne także w innych dominikańskich klasztorach.

Jarmark z Aniołami potrwa na placu przed kościołem Świętego Jacka od godziny 10 do 21.30. Będzie można kupić wykonane ręcznie piernikowe ozdoby świąteczne, napić się gorącej aromatycznej herbaty oraz dostać przepis na ciasto świąteczne, a także spróbować samego wypieku.

Dochód z jarmarku przekazany zostanie na wsparcie dla Domu Błogosławionej Małgorzaty, gdzie odbywają się letnie, rekolekcyjno-wypoczynkowe pobyty osób niepełnosprawnych. Głównym organizatorem kiermaszu jest dominikańska modlitewno-apostolska wspólnota osób chorych, niepełnosprawnych fizycznie i zdrowych – Rodzina Matki Bożej Bolesnej.

W czasie Adwentu przedświąteczne akcje charytatywne na pomoc najuboższym odbywają się także w innych klasztorach i kościołach dominikańskich. W Jarosławiu grupa charytatywna Bank Otwartych Serc kwestowała na paczki dla biednych mieszkańców prowadzonej przez ojców dominikanów parafii.

Grupa Charytatywna przy szczecińskim klasztorze dominikanów przez wszystkie niedziele Adwentu sprzedaje wigilijne świece i opłatki. W kościele wystawiony jest też kosz na zbiórkę żywności dla potrzebujących.

Natomiast Grupa Charytatywna Świętego Marcina de Porres przy parafii dominikańskiej w Rzeszowie tradycyjnie przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na choince są kartki z  wypisanymi konkretnymi prezentami na paczki dla najuboższych. Wierni zabierają karteczki i przygotowują prezent, a następnie wkładają go do specjalnego kosza w kościele.

W minioną niedzielę dobroczynny Jarmark Świętego Jacka odbył się u poznańskich dominikanów. Dochód z niego przekazano wspólnocie Arka, którą tworzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich asystenci.

Za: www.dominikanie.pl.