Jezuici: Polska „Święta Przestrzeń” znowu online

www.deon.plOd października tego roku przestrzeni wirtualnej została przywrócona w nowej wersji strona Święta Przestrzeń. Jest to polska wersja irlandzkiej Sacred Space – serwisu zapraszającego do modlitwy przy komputerze.

Strona Sacred Space jest inspirowana duchowością św. Ignacego Loyoli, Baska żyjącego na przestrzeni XVI wieku – założyciela zakonu Jezuitów. Jego wnikliwe wejrzenie w działanie Boga w ludzkim sercu wyryło głębokie piętno na duchowości niezliczonej ilości ludzi poprzez wieki, a w czasach obecnych odkrywane na nowo stanowi wielkie dziedzictwo duchowe.

Modlitwa przed monitorem komputera czy smartfona może wydać się nieco dziwna, szczególnie jeśli znajdujesz się w hałaśliwym miejscu lub pomiędzy ludźmi. Bóg jest wszędzie, dookoła nas, starając się wciąż do nas dotrzeć nawet w najbardziej nieprawdopodobnej sytuacji. Rozumiejąc to, w oparciu o odrobinę praktyki możemy modlić się wszędzie.

Święta Przestrzeń prowadzi przez sesje modlitwy ujęte w 6 etapów, włączając przygotowanie Twojego ciała i umysłu, poprzez punkt kulminacyjny, który stanowi refleksja nad fragmentem Pisma Świętego.

Sacred Space stanowi wspólny apostolat Irlandzkiej Prowincji Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów) oraz wydawnictwa Jezuitów amerykańskich Loyola Press. Strona została stworzona w ramach Jezuickiego Centrum Komunikacji w Irlandii w 1999, wzbogacona w dość krótkim czasie o kolejne wersje językowe.

Pierwsza polska wersja strony funkcjonowała przez wiele lat dzięki osobom związanym z krakowską Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego. Obecnie pieczę nad projektem sprawuje redakcja Jezuici.pl współpracująca z grupą tłumaczy – wolontariuszy.

Święta Przestrzeń przygotowuje rekolekcje na nadchodzący adwent.

Więcej informacji opublikujemy na naszym profilu.

Za: www.deon.pl.