Home Wiadomości Jezuici: Poruszenia w osobie towarzyszącej

Jezuici: Poruszenia w osobie towarzyszącej

Redakcja

W dniach 8 – 10 lutego w Gdyni odbyła się sesja dla współpracowników jezuickich domów rekolekcyjnych pt. „Poruszenia w osobie towarzyszącej – warsztat psychologiczno-duchowy”.

Sesja dla współpracowników odbywa się w gdyńskim domu rekolekcyjnym już od wielu lat. Jest okazją nie tylko do pogłębienia swojej znajomości Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie osób, które często razem pomagają w różnego rodzaju rekolekcjach i sesjach.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ok. osób w tym osoby świeckie, siostry zakonne i jezuici. Treści zostały podzielone na trzy bloki. W pierwszym o etapach życia mówiła p. Dorota Przygrodzka (specjalista psychiatra, psychoterapeuta z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Drugi blok poświęcony pozytywnym i fałszywym obrazom Boga prowadził o. Grzegorz Jankowski SJ (Dyrektor ICFD w Gdyni). Na koniec o radzeniu sobie z bezradnością mówił o. Marek Rosłoń SJ (duchowny Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni, psychoterapeuta).

Oprócz wykładów odbywały się także spotkania w grupach warsztatowych. Było to wspaniałą okazją do podzielenia się własnym doświadczeniem Boga, ćwiczeń duchowych oraz towarzyszenia duchowego.

Mateusz Basiejko SJ

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda