Home Wiadomości Kapucyni: Dni prowincji

Kapucyni: Dni prowincji

Redakcja

KapucyniKażdy dzień naszego kapucyńskiego życia jest dobrą okazją do nieustannego nawracania się i powracania do korzeni naszego powołania.

Szczególnym czasem refleksji nad pięknem naszego charyzmatu jest zawsze dzień 4 października – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, która w tym roku miała w naszej Prowincji zakonnej wyjątkowy charakter. Czwartego i piątego października przeżywaliśmy Dni Prowincji – czas wspólnego radowania we wspólnocie braci oraz czas szczególnej refleksji nad naszym miejscem w Kościele.

W sam dzień św. Franciszka, w niedzielę, cieszyliśmy się złożeniem przez br. Dariusza Ciszka profesji wieczystej. Podczas uroczystej Eucharystii, przed Ministrem Prowincjalnym br. Tomasz Żakiem, przyrzekł Bogu żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości. Całym sercem oddał się naszej braterskiej wspólnocie, by pod działaniem Ducha Świętego osiągnąć doskonałą miłość w służbie Boga, Kościoła i ludzi.

Nasze braterskie radowanie się przedłużyliśmy o kolejny dzień. W poniedziałek podjęliśmy refleksję na temat życia konsekrowanego dzisiaj, naszego miejsca w Kościele, elementów konstytutywnych oraz bogactwa kapucyńskiego charyzmatu. Refleksji teologicznej przewodził nasz współbrat ze Stanów Zjednoczonych, William Henn, profesor teologii systematycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie a także współpracownik wielu komisji teologicznych.

Po zakończeniu refleksji teologicznej udaliśmy się do sanktuarium w Łagiewnikach, by przy stole eucharystycznym wspólnie uwielbiać miłosierdzie Pana.

Dni Prowincji, które zgromadziły braci ze wszystkich wspólnot naszej Prowincji, były czasem skupienia i refleksji. Dzięki nim każdy uczestnik mógł pochylić się nad tajemnicą powołania, pięknem kapucyńskiego charyzmatu i doświadczeniem Bożej miłości.

Za: www.kapucyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda