Home Wiadomości Kapucyni: Spotkanie braci zakonnych

Kapucyni: Spotkanie braci zakonnych

Redakcja

Kapucyni.plW dniach 30 V – 02 VI 2016 roku w Korbielowie, nieopodal Żywca, odbyło się kolejne spotkanie formacyjne braci zakonnych z Prowincji Krakowskiej.

Zebrani w malowniczej, górskiej scenerii Beskidu Żywieckiego, pod wodzą Wikariusza Prowincjalnego, br. Tomasza Protasiewicza OFMCap, bracia zakonni mogli spotkać się razem, w prawdziwie rodzinnej atmosferze, by wspólnie rozważyć kwestie związane z ich tożsamością oraz misją w Kościele. Ojcem Duchownym spotkania, wprowadzającym braci w poruszaną tematykę był br. Janusz Pałka OFMCap, wieloletni dyrektor junioratu.

Jak zawsze, podczas podobnych spotkań bracia dzielili wspólny czas modlitwy, budujących rozmów i wypoczynku. Dom rekolekcyjny Ojców Dominikanów, w którym gościli, okazał się być miejscem szczególnie temu sprzyjającym.

Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa brewiarzowa, modlitwa myślna, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja wygłoszona przez br. Janusza składały się na głębokie, duchowe przeżycia, które radowały braci także podczas wspólnotowych rekreacji. Choć trudno jest w artykule oddać iście niebiańską atmosferę panującą na tegorocznym spotkaniu braci zakonnych, to jednak autor niniejszego artykułu z wdzięcznością spogląda na zamieszczone przy nim zdjęcia, świadom, że nie tylko na nich bracia dobrze wyszli.

br. Wojciech Czywczyński OFMCap

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda