Home Wiadomości Kapucyni: Spotkanie Prowincjalnych Rad Formacji

Kapucyni: Spotkanie Prowincjalnych Rad Formacji

Redakcja

W klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Loretańskiej w Krakowie w dniach 14-15 listopada 2013 roku miało miejsce spotkanie Prowincjalnych Rad Formacji (PRF) obu prowincji kapucyńskich w Polsce.

Prowincjalna Rada Formacji służy pomocą ministrowi prowincjalnemu, który „na pierwszym miejscu wraz z gwardianami jest zwyczajnym animatorem i koordynatorem w procesie wychowania braci” (Konstytucje Kapucyńskie p. 23,6). Do PRF należą: rektor i wicerektor seminarium, magister postnowicjatu, nowicjatu i postulatu oraz ich zastępcy, gwardiani domów formacyjnych, wychowawcy i ojcowie duchowni seminarium oraz bracia zaangażowani w duszpasterstwo powołaniowe.

Spotkanie PRF jest czasem refleksji nad dotychczasowym sposobem formowania i wychowania, jak również czasem rozeznawania (np. PRF proponuje m.in. kandydatów na studia podyplomowe oraz kandydatów na przyszłych formatorów). Spotkanie PRF obydwu prowincji polskich Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów służy również pogłębianiu więzi pomiędzy prowincjami. Głównym tematem spotkania było zagadnienie formacji początkowej i jej związku z formacją permanentną. Szczególnym gościem spotkania był o. Józef Augustyn, jezuita.

Radzie przewodniczył Wikariusz Prowincjalny i Prowincjalny Prefekt Formacji Prowincji Krakowskiej Kapucynów – br. Łukasz Stec.

br. Tomasz Żak OFMCap – Magister Postnowicjatu i Rektor WSD

fot. Konrad Baran OFMCap

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda