Koncert dla przyjaciół

W ramach Tygodnia Odpustowego poprzedzającego Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, lubelscy dominikanie tradycyjnie podziękowali swoim przyjaciołom, darczyńcom i dobrodziejom za otrzymywane od nich wsparcie i dobro.

Podziękowaniem był „Koncert dla Przyjaciół i Dobrodziejów, który odbył się 12 września w dominikańskiej bazylice Relikwii Krzyża Świętego.

W tym roku, jak powiedział przed koncertem przeor klasztoru w Lublinie, o. Grzegorz Kluz, „nie zapraszaliśmy »Gwiazdy«, ale znaleźliśmy ją w naszym środowisku, wśród naszych Przyjaciół. I tak wystąpią nasi Przyjaciele dla… naszych Przyjaciół ”.

„Gdy spotkaliśmy się tu  rok temu prezbiterium wyglądało całkiem inaczej. Przeprowadziliśmy prace rekonstrukcyjne i konserwatorskie i dziś zapraszamy naszych Przyjaciół, by podziękować” – mówił Przeor.

W bazylice wystąpili: Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Chór Fletnia Pana z Włodawy, lubelscy soliści i orkiestra kameralna. Koncert poprowadził Stefan Muench, a dyrygowała zaprzyjaźniona z klasztorem prof. Elżbieta Krzemińska.

Na zakończenie o. Kluz podkreślił, że koncert ten był również  „modlitwą i podziękowaniem Panu Bogu za wszystko, co w tym miejscu się dokonuje”. W lubelskiej bazylice zabrzmiały bowiem The Latin Jazz Mass (M. Voellinger) oraz Te Deum (M. A. Charpentier).

Główne uroczystości odpustowe odbędą się 14 września – w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Za: www.dominikanie.pl.