Home Wiadomości Kapucyni: Koncert w Roku Wiary

Kapucyni: Koncert w Roku Wiary

Redakcja

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, ksiądz arcybiskup Rino Fisichella, w przemówieniu przed ostatnim koncertem symfonicznym w auli Pawła VI, który odbył się w Watykanie 22 czerwca, zauważył, że koncert z okazji Roku Wiary jest czymś niezbędnym.

Należało bowiem przypomnieć, w jak wielkiej mierze chrześcijaństwo było na przestrzeni wieków promotorem kultury.

O trafności powyższego twierdzenia mogli przekonać się wierni z kapucyńskiej parafii pod wezwaniem świętego Augustyna we Wrocławiu, którzy 23 czerwca wysłuchali koncertu w wykonaniu kameralnego chóru Cantica Anima z Ukrainy. Chór pochodzi z miasta Bar znajdującego się w Obwodzie Winnickim i składa się z osiemnastu osób, w większości nauczycieli muzyki. Cantica Anima w obecnym składzie śpiewa od trzech lat, występując pod batutą Ludmiły Chałabudy. Warto dodać, iż pani dyrygent została odznaczona medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zespół Cantica Anima w swoim repertuarze posiada zarówno utwory sakralne, jak i pieśni ludowe polskie i ukraińskie. Wzrusza niewątpliwie wykonanie Modlitwy o pokój Norberta Blacha, a także robiące wrażenie Gaude Mater Polonia, Czego chcesz od nas Panie z muzyką Józefa Świdra, Preludium Andrzeja Słodzińskiego, Hymn do miłości Ojczyzny Prymasa Polski arcybiskupa Ignacego Krasickiego, oraz modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w języku ukraińskim.

Ukraiński chór o nazwie Cantica Anima rzeczywiście zaprezentował swoim słuchaczom prawdziwy „śpiew duszy”.

Bracia Kapucyni z Wrocławia

Za: Biuro prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda