Home WiadomościZ kraju 100 tysięcy “Dzienniczków” siostry Faustyny na Lednicę

100 tysięcy “Dzienniczków” siostry Faustyny na Lednicę

Redakcja

100 tysięcy egzemplarzy „Dzienniczka” Świętej Faustyny przygotują organizatorzy tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca i poświęcone będzie Bożemu Miłosierdziu.

„To najgenialniejszy podręcznik na świecie budowania własnej osobowości i podmiotowości w oparciu o relację z Chrystusem” – mówił o napisanym przez siostrę Faustynę Kowalską „Dzienniczku” pomysłodawca Lednicy, dominikanin o. Jan Góra podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 marca w poznańskim klasztorze dominikanów.

Egzemplarz „Dzienniczka” otrzyma każdy uczestnik najbliższej Lednicy, która odbywać się będzie pod hasłem „Miłość cię znajdzie”. Książeczka będzie wyborem tekstów świętej Faustyny, którego dokonała młodzież wspólnie z o. Górą. Młodzieży wręczą ją siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta.

„Bardzo chciałbym, by młodzież nie wstydziła się czytać »Dzienniczka« w autobusach, tramwajach i pociągach. Jedynie dobra relacja z Chrystusem jest w stanie stworzyć wartościową osobowość, zdolną oprzeć się złu, które spotykamy na co dzień” – tłumaczy zakonnik.

Młodzi zebrani pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia rozważać będą tajemnice Bożego  Miłosierdzia, którego kult propagowała zmarła w 1938 roku siostra Faustyna Kowalska. Częścią nabożeństwa będzie adoracja olbrzymiej wielkości obrazu Jezusa Miłosiernego, którego oryginał namalowano według wskazówek siostry Faustyny.

„Miłosierdzie Boże to nie jest pięć złotych dla dziada przy kościele. Miłosierdzie, jak uczył nas Jan Paweł II, to drugie imię miłości czynnej, która każe brać na siebie problemy drugiego człowieka i nieść mu pomoc” – tłumaczył o. Góra.

Główną częścią XVI Spotkania Młodych będzie Msza św., którą na Polach Lednickich odprawi prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk. Homilię wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski, Edward Dajczak. Jak co roku młodzież dokona też symbolicznego aktu wyboru Chrystusa oraz przejdzie przez Bramę-Rybę.
W związku z tym, że tegoroczna Lednica odbędzie się kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie, o. Góra planuje zaprosić na Pola Lednickie także piłkarzy.

„Chcę zaproponować jakiemuś napastnikowi, żeby kopnął piłkę w kierunku Bramy Trzeciego Tysiąclecia, a stojący tam bramkarz będzie jej bronił. Wiary bowiem trzeba umieć bronić” – mówi o. Góra.

Na organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów w Poznaniu czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickim – gdzie w 966 roku Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych uczestników z kraju i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął Benedykt XVI.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda