Home WiadomościZ kraju 104 rocznica urodzin s. Gabrieli Sporniak, CSSMA

104 rocznica urodzin s. Gabrieli Sporniak, CSSMA

Redakcja

s. GabrielaByło już w klasztorze sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym wielkie „100-lecie” z uroczystym Te Deum, były „urodziny na 102”, a teraz dane nam jest obchodzić 104. rocznicę urodzin naszej siostry Gabrieli Sporniak, nazywanej przez siostry pomostem z początkami Zgromadzenia. Czcigodna Jubilatka przybyła bowiem do Miejsca Piastowego w wieku 5 lat i wzrastała, najpierw jako wychowanka, a następnie jako młoda siostra pod troskliwym spojrzeniem sł. Bożej m. Anny Kaworek. Jest więc dla młodszych sióstr naocznym świadkiem życia Współzałożycielki i kształtowania się Zgromadzenia Sióstr Michalitek.

„Bogu dziękuję, że jeszcze chodzę, mogę się modlić i pracować! I że jeszcze tyle pamiętam od najmłodszych lat.” – powtarza s. Gabriela, a siostry nieustannie nawiedzają jej pokój, by posłuchać ciekawych opowieści o historii Zgromadzenia i by powierzyć jej intencje do omodlenia: osobiste i Zgromadzenia. Siostra Gabriela ma naprawdę ręce pełne pracy… pamięta doskonale powierzane jej sprawy i przedstawia je Panu podczas wielogodzinnego trwania w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Siostra gorliwie prosi Boga o nowe powołania, a także o beatyfikację sł. Bożej m. Anny Kaworek i jest sercem przy wszystkich dziełach prowadzonych przez michalicką Wspólnotę. Szczególnie pamięta także o Przedszkolu w Skaryszewie, które także dziś w dzień Jej urodzin ma swoje patronalne święto.

15.06.2015 r. sprawowana była uroczysta dziękczynna Eucharystia za dar życia s. Gabrieli. Głównym celebransem i kaznodzieją był Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła – ks. Kazimierz Radzik, w asyście kapłanów z Zarządu: ks. Leszka Przybylskiego i ks. ekonoma Jerzego Sosińskiego oraz przełożonego wspólnoty „na górce”, ks. Antoniego Tyńca.

Nie tylko siostry michalitki dziękują Bogu za dar życia s. Gabrieli, także liczni kapłani, członkowie rodziny i przyjaciele włączają się w ten hymn dziękczynienia. A Siostra służy jak potrafi, zasłuchanym uchem, modlitwą i pracą swych rąk. Kilka dni przed swymi urodzinami siedmiu michalickich neoprezbiterów, podczas Mszy św. prymicyjnej w domu macierzystym sióstr, otrzymało stuły wykonane przez Siostrę Seniorkę. Młodzi kapłani podkreślali, że to najpiękniejszy prezent jaki mogli otrzymać w ten dzień.

Także grupa dzieci uczestniczących w tegorocznym Michaylandzie ku wspólnej radości miała okazję spotkać osobiście naszą Jubilatkę.

Życzymy naszej Drogiej Siostrze Gabrieli, aby Pan pozwolił jej przebywać wśród nas, jak najdłużej, obdarzał potrzebnymi siłami, bo ufamy, że jej ręce wzniesione do modlitwy, na podobieństwo Mojżesza wyjednują wiele łask Zgromadzeniu i wszystkim, którzy ją o modlitwę proszą.

s. Alicja Roś

Za: www.michalitki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda