Home WiadomościZ kraju Książka: Miłość mi wszystko wyjaśniła

Książka: Miłość mi wszystko wyjaśniła

Redakcja

Pragniemy poinformować, że nakładem Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew” ukazała się książka – MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA. Przygody ducha – najnowsza książka o. Łucjana Królikowskiego OFMConv. Ojciec jest autorem takich bestsellerów jak “Pamiętnik sybiraka i tułacza” oraz “Skradzione dzieciństwo. Polskie dzieci na tułaczym szlaku 1939-1950”.

Książka, o tytule nawiązującym do myśli Jana Pawła II, jest zbiorem niezwykle głębokich rozważań, zebranych na drodze tułaczego, długiego i barwnego życia. Rodziły się one głównie podczas medytacji nad Ewangelią, oraz w trakcie pracy wśród ludzi i dla ludzi.

Autor dzieli się z Czytelnikiem szczególnym świadectwem własnej wiary i miłości do Boga, którego nazywa Miłością, Boga, który nadaje sens życiu ludzkiemu.

Rozważa między innymi o życiu i śmierci, grzechu i łasce, upadku i odkupieniu, nadziei, miłości Boga do człowieka, o tajemnicy duszy ludzkiej, opatrzności, o Kościele i rozbiciu chrześcijaństwa, o Duchu Świętym i tajemnicy Trójcy Świętej, o Matce Bożej.

Książka ta to wspaniała katecheza dla wszystkich, którzy miewają chwile zwątpienia.


Na spotkanie z Autorem zapraszamy:

5 listopada (sobota) o godz. 12.00 do sali nr 1

15. Targi Książki w Krakowie

ul. Centralna 41a, Kraków

Po spotkaniu O. Łucjan Królikowski, będzie podpisywał swoją nową książkę przy stoisku Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew nr B58.

Zachęcamy również do oglądania audycji Religia.tv poleca od 23 października w Telewizjj – Religia.tv oraz na stronie internetowej www.religia.tv, w której będzie mowa o książce „MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA. Przygody ducha”.


O. Łucjan Królikowski to postać wyjątkowa. Urodził się w 1919 roku w Nowym Kramsku koło Zielonej Góry. W 1938 roku wstąpił do zakonu franciszkanów. Studia filozoficzne rozpoczął we Lwowie. Latem 1940 roku został aresztowany przez NKWD i wywieziony na Syberię. Po tzw. „amnestii” dla zesłanych Polaków ukończył Szkołę Podchorążych Artylerii w Kirgistanie i z Wojskiem Polskim dotarł do Persji i Iraku. Następnie w Libanie odbył studia teologiczne i w Bejrucie w 1946 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W Armii gen. Andersa, pełnił obowiązki kapelana w Egipcie. Po demobilizacji Armii pracował wśród byłych zesłańców syberyjskich w polskim obozie w Tengeru, w Tanzanii. W 1949 roku, kiedy Brytyjczycy likwidowali obozy w Tanzanii, zabrał 150 dzieci i udał się do Kanady. Tam zajmował się ich wychowaniem, aż do osiągnięcia pełnoletności. Uznany przez komunistów „kidnaperem na światową skalę” dla swoich sierot był „dobrym pasterzem”, który pomógł choć po części odzyskać skradzione dzieciństwo i dorastać bezpiecznie w wolnym świecie. Pracował wśród Polonii w Kanadzie do 1966 roku. W latach 1966-1998 pełnił obowiązki głównego sekretarza w polonijnym programie radiowym „Godzina Różańcowa Ojca Justyna” w Athol Springs, w USA. Obecnie pracuje jako duszpasterz w klasztorze w Chicopee, w USA. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński w 2007 r. wręczył mu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Małgorzata Downar

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda