Home WiadomościZ kraju 125 lat mają Siostry Zmartwychwstanki

125 lat mają Siostry Zmartwychwstanki

Redakcja

BPJGModlitwa dziękczynna za jubileusz 125-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek miała miejsce w piątek, 1 kwietnia na Jasnej Górze.

Przed Cudownym Obrazem zgromadziły się siostry zmartwychwstanki oraz dzieci, młodzież i nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Zgromadzenie.

Wystawiono poczty sztandarowe. Obecna była m.in. s. Maria Donata Wołowiec, przełożona Prowincji Warszawskiej. Uroczystej Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Zebranych powitał o. Robert Jasiulewicz. „Dziękujemy dobremu Bogu za każde dobro, które dokonało się w ludzkich sercach, i tu na polskiej ziemi i na całym świecie, za wstawiennictwem Bożej łaski, którą siostry sprowadziły na ziemię swoją modlitwą, swoją apostolską pracą” – powiedział o. Jasiulewicz.

W homilii abp Wacław Depo mówił: „Bez Chrystusa niewiele zdziałamy, a we wspólnocie z Nim nasza praca w jakimkolwiek wymiarze przynosi owoce, większy skutek dla innych i pomnaża naszą radość. On jest z nami, On kroczy naszymi drogami”.

Kaznodzieja wskazał, że podstawą budowania wspólnoty Kościoła i wspólnoty zgromadzenia zakonnego jest Eucharystia. „Bez Eucharystii nie ma prawdziwej wspólnoty pomiędzy ludźmi, a co dopiero powiedzieć między ludźmi a Bogiem. Jezus ofiaruje nam siebie, jest darem, który przenika nasze życie” – podkreślił arcybiskup.

„Doświadczając Jego obecności w każdej Eucharystii, która jest wyrazem Jego miłości miłosiernej, będziemy zdolni wyznać za apostołem Janem: to jest Pan! Radujmy się naszą wiarą, Alleluja!” – powiedział abp Wacław Depo.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn 


Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstanek swoje posłannictwo pełni przez modlitwę i prace apostolskie: wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży, katechizację, pracę parafialną, pracę w szpitalu, działalność charytatywną i misyjną oraz inne posługi, do których wzywa Kościół. 

Jest to zgromadzenie kontemplacyjno-czynne, które założyły matka i córka: bł. Celina Borzęcka i Sługa Boża Jadwiga Borzęcka. Choć korzenie wspólnoty sięgają XIX wieku, upadku powstania listopadowego i wielkiej emigracji, to za początek Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa przyjmuje się datę 6 stycznia 1891r., kiedy to w Rzymie śluby złożyły pierwsze siostry. 

Siostry zmartwychwstanki posługują: w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Argentynie, Australii, na Białorusi, w Kanadzie i Tanzanii. 

Zobacz: www.zmartwychwstanki.mkw.pl


Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda