Home WiadomościZ kraju 13 lat TV Trwam

13 lat TV Trwam

Redakcja

radiomaryja.plTV Trwam dociera do naszych domów już 13 lat.To dzieło – obok WSKSiM i „Naszego Dziennika” – wyrosłe przy Radiu Maryja. Katolicka stacja zainaugurowała nadawanie 10 czerwca 2003 roku. Widzowie mogli wówczas uczestniczyć w obchodach 750. rocznicy Zjazdu Drohiczyńskiego.

Regularne nadawanie programu TV Trwam rozpoczęła dwa dni później. 

TV Trwam przełamała ówczesny monopol na rynku mediów w Polsce i dzięki odważnej postawie zyskała grono wiernych widzów. Za niezłomne trwanie przy prawdzie wiele razy spotykała się z krytyką,  a nawet agresją ze strony nieprzyjaciół.

Przykładem takich działań była m.in. dyskryminacyjna decyzja o nieprzyznaniu telewizji miejsca na naziemnym multipleksie cyfrowym. Dopiero sprzeciw milionów Polaków na całym świecie spowodował, że ówczesne władze wydały zgodę na nadawanie TV Trwam poprzez MUX-1.

Prof. Krystyna Czuba, etyk i medioznawca z UKSW, podkreśla, że od samego początku swojej działalności TV Trwam wykazywała się rzetelnością.

– Trzeba było uczyć się rzeczy podstawowych. Prócz odwagi wykazali pracowitość i kompetencje, o które wszyscy bardzo się starali. TV Trwam jest przygotowana intelektualnie znając problemy, tematy patriotyczne, społeczne i religijne. Stąd – myślę – wzrasta liczba odbiorców telewizji. (…) Najważniejszym zadaniem dziennikarza jest szukanie prawdy. TV Trwam na ogół bardzo rzetelnie szuka prawdy. Nie jest stronnicza, szuka źródeł właściwych, co świadczy o jej kompetencjach – stwierdza prof. Krystyna Czuba.

TV Trwam za pomocą łącz satelitarnych, kablowych i internetu jest dostępna na całym świecie. Dzięki katolickiej stacji do wiernych docierają informację ze świata kościoła, polityki i nauki. TV Trwam towarzyszy Ojcu św. Franciszkowi w najważniejszych chwilach jego pontyfikatu. Dziennikarze stacji relacjonują wydarzenia z kraju i zagranicy.

TV Trwam utrzymuje się z ofiar wpłacanych przez ludzi dobrej woli.

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda