Home WiadomościZ kraju 15. Kongres GMOP w Częstochowie

15. Kongres GMOP w Częstochowie

Redakcja

15. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w dniach 25-28 września 2014 roku na Jasnej Górze w Częstochowie pod hasłem „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” i wprowadzi nas w kolejny rok pracy oparty na aktualnym, czteroletnim programie duszpasterskim Kościoła w Polsce „Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. 

Podobnie jak w minionym roku Kongres na Jasnej Górze będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie miała charakter wykładowo-formacyjny. Z każdej Grupy Modlitwy może wziąć w niej udział zgłoszona wcześniej reprezentacja, składająca się maksymalnie z 5 osób. Druga część kongresu będzie modlitewnym czuwaniem i zostanie otwarta dla wszystkich pielgrzymów, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Pierwsza część kongresu rozpocznie się 25 września (czwartek) wieczorną Eucharystią w kaplicy Domu Pielgrzyma, a zakończy 27 września (sobota) obiadem. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, w którym odbędą się będą wszystkie spotkania kongresowe i spożywane będą posiłki. Wybrane spotkania modlitewne będą się także odbywały w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Po sobotnim obiedzie, który zakończy pierwszą część kongresu, opuścimy Dom Pielgrzyma, by udać się na Przeprośną Górkę (będzie możliwość skorzystania ze zorganizowanego transportu), gdzie wraz z innymi pielgrzymami, którzy przybędą tam bezpośrednio, weźmiemy udział w drodze krzyżowej i w Eucharystii w tamtejszym Sanktuarium Świętego Ojca Pio, a następnie wrócimy do Kaplicy Cudownego Obrazu na Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie Grup Modlitwy i czcicieli Ojca Pio przed tronem Królowej Polski. To modlitewne czuwanie i cały kongres zakończy się 28 września (niedziela) nad ranem. Dla chętnych istnieje w tym roku możliwość przedłużenia pobytu w Domu Pielgrzyma na trzecią dobę, do niedzieli do godz. 9.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kongresie przedstawicieli każdej Grupy Modlitwy Ojca Pio w naszej ojczyźnie wraz z kapłanami – ich asystentami duchowymi. Na drugą część kongresu – czuwanie modlitewne na Przeprośnej Górce i w Kaplicy Cudownego Obrazu – zapraszamy wszystkich członków Grup Modlitwy i wszystkich czcicieli św. Ojca Pio z całej Polski.

Do zobaczenia w Częstochowie!


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Aby wziąć udział w pierwszej części kongresu i zakwaterować się w Domu Pielgrzyma, należy wcześniej zgłosić swój udział i dokonać wpłaty zaliczki. Reprezentację danej Grupy Modlitwy (maksymalnie 5 osób) zgłasza wybrany przez nią przedstawiciel.

Koszt udziału w kongresie (2 noclegi, wyżywienie, udział w konferencjach, przejazd na Przeprośną Górkę) wynosi 160 zł od osoby.

Dopłata do pokoju z łazienką (2 noclegi) wynosi 70 zł od osoby (liczba miejsc w pokojach z łazienkami – są to pokoje dwu- i trzyosobowe – jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Dopłata do trzeciego noclegu z soboty na niedzielę (nie ma wtedy konieczności opuszczenia pokoju w sobotę rano, pobyt kończy się wówczas w niedzielę o godz. 9.00) wynosi 30 zł od osoby (w przypadku pokoju z łazienką 65 zł od osoby).

Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela organizator kongresu, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, o. Tomasz Duszyc, telefonicznie: 698 860 182 lub e-mailem: [email protected]

Zaliczki w wysokości 60 zł od osoby należy wpłacać na konto:

Krajowy Asystent Grup Modlitwy Ojca Pio
21 1600 1013 1847 0283 1000 0007
z dopiskiem KONGRES 2014

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 19 września 2014 roku.

Prosimy o jak najszybszą rejestrację, gdyż liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 
PROGRAM KONGRESU I CZUWANIA 

CZĘŚĆ PIERWSZA 
(dla zgłoszonych przedstawicieli Grup Modlitwy Ojca Pio z całej Polski)

Czwartek, 25.09 
16.00 – Otwarcie recepcji w holu Domu Pielgrzyma, przyjmowanie uczestników
19.00 – Przywitanie, zawiązanie wspólnoty (Kaplica w Domu Pielgrzyma)
19.15 – Eucharystia (Kaplica w Domu Pielgrzyma)
21.00 – Apel Jasnogórski (Kaplica Cudownego Obrazu)

Piątek, 26.09 
7.30 – Jutrznia
8.00 – Śniadanie
9.30 – Konferencja I: Nawrócenie jako droga ku wierze. Świadectwo Ojca Pio – Giovanni Chifari (San Giovanni Rotondo), redaktor „La Casa Sollievo della Sofferenza”
przerwa
11.00 – Konferencja II: Nawrócenie św. Pawła – wprowadzenie do medytacji słowa Bożego – Jan Kania OFMCap (Częstochowa)
czas na osobistą modlitwę
13.00 – Obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.15 – Dzielenie się słowem Bożym, relacje i świadectwa, pytania uczestników
17.30 – Eucharystia (Kaplica Cudownego Obrazu)
19.00 – Kolacja
21.00 – Apel Jasnogórski (Kaplica Cudownego Obrazu)

Sobota, 27.09 
7.30 – Jutrznia
8.00 – Śniadanie
9.30 – Konferencja III: Grupy Modlitwy Ojca Pio – archaiczna pobożność czy jeden z najważniejszych ruchów duchowych naszych czasów
 – Tomasz Duszyc OFMCap (Tenczyn), asystent krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio
przerwa
11.30 – Konferencja IV: Nawrócenie na płaszczyźnie miłości bliźniego – ku sztuce mądrego pomagania – Dzieło Pomocy św. Ojca Pio (Kraków)
13.00 – Obiad
14.15 – Wyjazd na Przeprośną Górkę (odjazd autobusu z parkingu przy Domu Pielgrzyma)

CZĘŚĆ DRUGA 
(otwarta dla wszystkich pielgrzymów i czcicieli św. Ojca Pio)

Sobota, 27.09 / Niedziela, 28.09 
15.00 – Rozpoczęcie spotkania na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 – Droga krzyżowa – prowadzi ks. abp senior Stanisław Nowak
18.00 – Eucharystia w Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce, przejazd na Jasną Górę
21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – Rozpoczęcie całonocnego czuwania w Kaplicy Cudownego Obrazu
22.00 – Konferencja
23.00 – Różaniec
0.00 – Eucharystia
2.00 – Czuwanie modlitewne
4.30 – Zakończenie czuwania

Za: www.glosojcapio.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda