Home WiadomościZ kraju 15 lat Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów

15 lat Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów

Redakcja

Przed piętnastu laty 4 lutego 1999 roku w Zgromadzeniu Sióstr Betanek narodziła się Betańska Misja Wspierania Kapłanów. Jest ona  owocem codziennej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji kapłanów.

Skierowana jest do wszystkich osób, które pragną modlić się za konkretnego kapłana przez całe swoje życie, stając się jego duchowym opiekunem. Dzieło to jest ciągle żywe i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach, tak niszczących i ośmieszających obraz kapłaństwa.

Rozpoczynaliśmy od 8 osób, dzisiaj jest nas 7000 tys., w tym 40 sióstr betanek. Modlitwą objętych jest 6900 kapłanów. Od 2003 roku (od tego roku prowadzone są statystyki), odprawionych zostało 795 intencji mszalnych za poszczególnych kapłanów, od 2008 roku odwiedziłyśmy 50 parafii zachęcając do modlitewnego wsparcia duszpasterzy, powstało 50 grup modlitewnych BMWK w Polsce i za granicą. Napłynęły setki próśb o modlitwę za kapłanów i kleryków. Naszą działalność błogosławi metropolita lubelski ks. abp. Stanisław Budzik i wspiera wielu kapłanów.

 Został wydany modlitewnik Misji i powstają nowe pomysły mające na celu ukazanie prawdziwego obrazu kapłaństwa i modlitwy za robotników Pana. Współpracownicy mile widziani! Czekamy na nowych opiekunów modlitewnych dla kapłanów!

Więcej na: www.betanki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda