Home WiadomościZ kraju 25-lecie Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

25-lecie Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

Redakcja

25 czerwca 2017 roku przeżywaliśmy jubileusz 25-lecia obecności Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego na warszawskim Ursynowie.

W sobotę o godz. 17.00 została odprawiona jubileuszowa Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego Mazura SVD, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że należy nieustannie wzniecać płomień wiary i przekazywać ją innym. Zaznaczył, że salezjańscy misjonarze, misjonarki i wolontariusze świeccy pracują z zaangażowaniem, w pełni poświęcają się misjom. Po Mszy nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Znajdują się na niej m.in. stare i nowe logo Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego oraz wizerunki i nazwiska budowniczych tego domu: ks. Bronisława Kanta (1930-2016) i ks. Władysława Ciszewskiego (1938-2013).

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał w 1981 roku. Tymczasowa siedziba znajdowała się w Łodzi, następnie została przeniesiona do Warszawy na ul. Kawęczyńską. Dom zakonny pod wezwaniem św. Jana Bosko został erygowany w 1991 roku przez ks. Egidio Vigano, przełożonego generalnego Towarzystwa Salezjańskiego. Od tamtej pory pełnił funkcję domu dla salezjanów i salezjanek, którzy pracują na misjach.

Magdalena Piórek

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda