28. Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zakończone!

 saletyni.plSanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu pożegnało uczestników 28 Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych.

Podczas konferencji, która rozpoczęła się po śniadaniu, nawrócona okultystka Patrycja Hurlak mówiła o współczesnych zagrożeniach duchowych i sposobach ochrony przed nimi.

Eucharystii na zakończenie dębowieckiego festiwalu młodych przewodniczył przełożony generalny misjonarzy saletynów ks. Silvano Marisa MS. Obecny był także ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS.

W homilii ksiądz generał nawiązując do postaci bł. Pier Giorgio Frassatiego, zachęcał młodzież do życia w bliskości z Jezusem i Maryją, radosnego i oddanego innym.

28 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zgromadziło 2000 uczestników z całej Polski oraz ze Słowacji i Czech. Sześciodniowy festiwal młodych w Dębowcu przebiegał pod hasłem „GPS – Genialny Plan Stwórcy”.

Spotkania w Dębowcu są jednym z najważniejszych elementów duszpasterskiej pracy księży saletynów z młodzieżą. Gimnazjaliści i licealiści, przyjeżdżają do Dębowca, by wzmocnić swoją więź z Bogiem, pogłębić wiarę, odkryć swoje życiowe powołanie oraz spotkać wielu ciekawych ludzi.

Przyszłoroczne, 29 Saletyńskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 27–30 czerwca.

Zobacz podsumowanie ostatniego dnia 28. MSSM:

Za: www.saletyni.pl