Home WiadomościZ kraju 31. FSM – Tchnienie

31. FSM – Tchnienie

Redakcja

„Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia…” (Rdz 2,7). Hasłem 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej będzie Tchnienie. Spotkanie odbędzie się w terminie 22-28 lipca 2018 r.

Ruach – Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, wyróżnił człowieka spośród wszelkich innych stworzeń. Tchnienie Ojca towarzyszyło jego dzieciom przez całą historię zbawienia w mądrości patriarchów, słowie danym prorokom, dążeniu do dobra i zgodzie na wolę Stwórcy. Pełnię Bożego tchnienia objawia Jezus Chrystus, który tchnął na apostołów Ducha Świętego i dał im swoją niezwykłą moc, kontynuowania dzieła odnowy świata – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor Spotkań Młodych.

Podczas 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, będziemy się starali odkryć na nowo to Boskie Tchnienie w nas samych w Kościele i otaczającym świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Świętego, która jest bardzo bliska wszystkim ochrzczonym. Kalwaria jest szczególnym miejscem gdzie Duch Pański obdarowuje przebywających tam, dlatego czeka nas niezwykłe spotkanie z Trzecią Osobą Boską.

Jak co roku czas spędzony na FSM-ie będzie wypełniony nabożeństwami, koncertami, spotkaniami ze świadkami wiary i ciekawymi gośćmi. Jak co roku, można spodziewać się w programie niespodzianek sportowych.   

A Duch i Oblubienica mówią:
“Przyjdź!”
A kto słyszy, niech powie:
“Przyjdź!”
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie… Ap 22,17

Marta Górka
Rzecznik Franciszkańskich Spotkań Młodych

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda