Home WiadomościZ kraju 32. FSM: Każdego dnia na ołtarzu ląduje kawałek nieba

32. FSM: Każdego dnia na ołtarzu ląduje kawałek nieba

Redakcja

Niedawno świętowaliśmy 50. rocznice lądowania człowieka na Księżycu. Jest się z czego cieszyć. Jednak chyba zapominamy, że każdego dnia podczas Eucharystii na ołtarzu ląduje kawek Nieba – mówił gość pierwszego pełnego dnia 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, ks. Wojciech Węgrzyniak.

Ks. Wojciech to pierwszy gość tegorocznego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Starając się wpisać w tematykę 32. FSM-u, zwracał uwagę na konieczność przygotowania się do każdej Eucharystii.

Przedstawiam Wam absolutną podstawę w przygotowaniu się do Mszy. Są trzy ważne tematy w tym zakresie. Po pierwsze trzeba umieć zachwycić się materią, światem otaczającym. Po drugie dzięki Bogu jesteśmy wolni. Uczestnictwo w Eucharystii przemienia zniewolenie człowieka. Trzecią ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać w przygotowaniu do Mszy jest świadomość i wiara we wszechmocność Boga. Należy zrozumieć, że przyjmujemy Boga, który wystarczy, że tylko powie i dzieją się cuda – mówił kapłan podczas porannej konferencji.

Gość Spotkania został z uczestnikami jeszcze podczas Mszy. Uspokajał on młodych, że jeżeli nadal nie wiedzą, co będą robić w życiu i mają wiele wątpliwości, nie muszą się martwić. Należy dać czasowi czas, tak aby wszystko mogło wydarzyć się w odpowiednim momencie. Tyczy się to także rzeczywistości duchowej.

Popołudnie uczestnicy spędzili na spotkaniach w grupach. Polegają one na rozmowach prowadzonych przez animatora w niewielkim gronie. Jest to okazja do poznania nowych osób, podzielenia się radościami i wątpliwościami związanymi z życiem duchowym i religijnym.

Wieczorem, na pamiątkę przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone, odbyło się wyczekiwane nabożeństwo Exodusu. Uczestnicy zeszli z pochodniami do rzeki Wiar, gdzie kontynuowano nabożeństwo. Każdy chętny mógł symbolicznie przejść przez rzekę. Na koniec wszyscy zebrali się na uwielbieniu w kościele. Wychodząc ze świątyni dostali mleko i miód, na znak „krainy mlekiem i miodem płynącej”.

Dzień zakończyło kino.  Młodzi obejrzeli włoską komedię „Jak Bóg da” w reżyserii Edoardo Maria Falcone. Opowiada ona o cenionym chirurgu, a jednocześnie ateiście, którego syn postanawia zostać księdzem.

Zapraszamy na stronę internetową Franciszkańskiego Spotkania Młodych: www.fsm.franciszkanie.pl.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda