Home WiadomościZ kraju 5-lecie istnienie Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro

5-lecie istnienie Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro

Redakcja

Dnia 12 maja 2012 r. odbyły się obchody jubileuszu 5-lecia istnienia Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. Uroczystość ta odbyła się w Warszawie, przy ul. Williama Lindleya 12. Jubileusz rozpoczął się o godz. 13.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem  ks. Prowincjała Antoniego Wita FDP pełniącego funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji. Oprawę muzyczną zapewniła schola „Promyczki” z parafii  św. Antoniego w Łaźniewie.

Po Eucharystii nastąpiło błogosławieństwo wszystkich wolontariuszy Fundacji oraz uroczyste posłanie misyjne dla Moniki i Klaudii, które we wrześniu wylatują do Kenii do misji w Laare na roczny wolontariat. Następnie przybliżono wszystkim zebranym historię powstania Fundacji i realizowane projekty.

Miłym akcentem obchodów 5-lecia było poświęcenie nowego biura Fundacji, które będzie służyło także Oriońskiemu Ruchowi Świeckiemu, Oriońskiemu Instytutowi Świeckiemu, Oriońskiemu Ruchowi Młodych oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Księdza Orione Imienia Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego Antoniacy – Byli Wychowankowie. Po poświęceniu nowego biura zapraszono Wszystkich na wspólną agapę.

Za: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda