Home WiadomościZ kraju 5 października: wspomnienie bł. Franciszka Ksawerego Seelosa

5 października: wspomnienie bł. Franciszka Ksawerego Seelosa

Redakcja

5 października w kalendarzu własnym Zgromadzenia redemptoryści wspominają błogosławionego współbrata – Franciszek Ksawery Seelos był wspaniałym przewodnikiem duchowym i spowiednikiem, mądrym wychowawcą, jak również kaznodzieją i gorliwym pasterzem.

Franciszek Ksawery Seelos urodził się w 1819 r. w Füssen (Niemcy). Po rozpoczęciu studiów w seminarium diecezjalnym poznał Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela. Wyjechał do Ameryki Północnej i tam, 20 kwietnia 1843 roku wstąpił do nowicjatu redemptorystów. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1844 roku. Rozpoczął posługę kapłańską w Pittsburgu (stan Pensylwania) jako współpracownik św. Jana Nepomucena Neumanna. W tym samym czasie pełnił również funkcję magistra nowicjatu głosząc chętnie słowo Boże. Następnie oddał się całkowicie głoszeniu misji ludowych w języku angielskim i niemieckim w różnych stanach Ameryki Północnej.

Zmarł w Nowym Orleanie 4 października 1867, w czterdziestym ósmym roku życia. W poczet błogosławionych zaliczył go papież  św. Jan Paweł II 9 kwietnia 2000 roku.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda