Home WiadomościZ kraju 79. rocznica pierwszego ukazania się Maryi Matki Bożej na warszawskich Siekierkach

79. rocznica pierwszego ukazania się Maryi Matki Bożej na warszawskich Siekierkach

Redakcja

Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego i dziękczynienie za jego beatyfikację miało miejsce w czasie odpustu w Warszawie na Siekierkach  we wtorek 3 maja 2022 r. 

Sumie  odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył  i homilię wygłosił. pod ks. prałat dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej.

Na zakończenie Liturgii odnowiono  Jasnogórskie Śluby Narodu i uczczono relikwie bł. Prymasa Tysiąclecia..

Na pozostałych mszach świętych kaznodzieją był o. Mariusz Kożuchowski, pijar z Rzeszowa .

Jak zwykle na uroczystości przybyli franciszkańscy tercjarze z pocztami sztandarowymi oraz liczni pielgrzymi .

Do kaplicy na Miejscu Objawień , gdzie od godz. 12.30  trwała adoracja Najśw. Sakramentu przybywali przez cały dzień odpustowy pielgrzymi. Świeccy i duchowni wpisywali intencje dziękczynno błagalne do wyłożonej księgi łask.

W ciągu roku w Sanktuarium spotykają się na modlitwie różne wspólnoty i grupy z warszawskich i podwarszawskich parafii.

Objawienia na warszawskich Siekierkach i przekazywanie orędzi Władysławie Frączak (potem po mężu Papis)  trwały:

 – Pana Jezusa w dniach 28 czerwca 1943 r. do 15 września 1949 r.

 – Maryi Matki Bożej  w dniach 3 maja 1943 r. do 9 września 1945 r.

Przesłania przekazane Władysławie wzywały do: modlitwy, nawrócenia, pokuty za grzeszników, wprowadzanie w życie podstawowych cnót chrześcijańskich wiary, nadziei i miłości.

Wizjonerka, Władysława Eugenia Papis z d. Fronczak żyła w latach 1930 – 2016. 

Do końca swego życia była zaangażowana w życie parafii, dając świadectwo objawień Jezusa i Maryi na spotkaniach z pielgrzymami.

Z objawieniami na Warszawskich Siekierkach związana jest też druga wizjonerka, Bronisława Kuczewska (1907-1989).  Na Siekierkach Bronisława doznawała objawień Matki Bożej i Pana Jezusa przez 38 lat , tj. od 1943 r. aż do 1981 r.

Matka Boża i Pan Jezus w przekazanych Władysławie orędziach  żądali modlitwy i miłości. 18 czerwca 1943 r. Pan Jezus przekazał Władzi orędzie: „Oto Serce Moje, które tak bardzo umiłowało serca wasze. Miłujcie i wy Serce Moje.”.

Natomiast w swojej książce „Wykonanie woli Bożej” o spotkaniach z Matką Bożą na Siekierkach Bronisława Kuczewska pisze:  „3 czerwca 1943 roku poszłam z synkiem na ręku na Siekierki. Ujrzałam Matkę Najświętszą, która powiedziała mi, że pragnie, aby na tym miejscu wybudować klasztor. Powiedziała też, że to będzie jakby druga Częstochowa dla War­szawy, że ludność nie będzie musiała tak daleko jeździć, względnie chodzić. Będą mogli przychodzić na Siekierki”.

Spełniły się przesłania Matki Bożej . Dziś na warszawskich Siekierkach jest klasztor ojców pijarów, którzy dbają o rozwój sanktuarium, piękno otoczenia, edukację dzieci i młodzieży  a tłumy wiernych szukają tutaj wsparcia i pociechy duchowej.  Świadczą o tym wpisy do księgi łask, ale także gromadzące się tutaj coraz to nowo tworzące się wspólnoty  modlitewne, jak np. Wojownicy Maryi.

Proboszcz parafii i rektor Sanktuarium o. Tadeusz Suślik SchP w wydawanych  folderach informuje, że  trwają badania przez Kościół treści i okoliczności objawień.

 Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda