Home Wiadomości “8 sposobów na szczęście” – niebawem rekolekcje z duszpasterzem Wspólnoty Błogosławieństw

“8 sposobów na szczęście” – niebawem rekolekcje z duszpasterzem Wspólnoty Błogosławieństw

Redakcja

O. Jacques Philippe wygłosi w Krakowie, Warszawie i Poznaniu rekolekcje “8 sposobów na szczęście”. Duszpasterz Wspólnoty Błogosławieństw jest znanym rekolekcjonistą i popularnym autorem książek z zakresu duchowości.

Rekolekcje zatytułowane “8 sposobów na szczęście” rozpoczną się w krakowskiej bazylice św. Trójcy oo. dominikanów w niedzielę 2 września. Towarzyszą one polskiemu wydaniu książki “8 sposobów na znalezienie szczęścia”. Są to rozważania o ośmiu błogosławieństwach z piątego rozdziału Ewangelii św. Mateusza, które są drogą do królestwa niebieskiego.

“Jaka to droga? Z pewnością mało atrakcyjna we współczesnym świecie.Trzeba stać się ubogim, zasmuconym, cichym, złaknionym i spragnionym sprawiedliwości, miłosiernym, czystego serca, wprowadzającym pokój, prześladowanym dla sprawiedliwości” – przekonuje autor. Według niego, Kazanie na górze nie jest anachronicznym kodeksem zasad postępowania i obowiązków, ale “wciąż aktualną obietnicą wewnętrznej przemiany”.

“Trzeba żyć prawdą błogosławieństw na co dzień, wpisując je w kontekst współczesny, by z pomocą Bożego miłosierdzia zasłużyć na pełnię szczęścia każdego chrześcijanina: życie wieczne” – podkreśla o. Jacques Philippe.

“Rekolekcje, które będzie głosił, są szansą, abyśmy poznali go bliżej, abyśmy poznali nie tylko treść, ale człowieka, który za tą treścią stoi, który zna Boga i potrafi o Nim opowiadać” – zachęca do udziału w spotkaniach z duszpasterzem Wspólnoty Błogosławieństw prezes Wydawnictwa W drodze o. Tomasz Grabowski OP.

O. Jacques Philippe ma 71 lat. W 1976 r. wstąpił do Wspólnoty Błogosławieństw, aktywnie angażującej się w służbę ubogim i głoszenie Ewangelii. Od 1985 r., po przyjęciu święceń kapłańskich, odpowiedzialny jest we Wspólnocie za duchowe kierownictwo, kształtując formacyjnie księży i seminarzystów. Od wielu lat podróżuje po świecie ze swoimi rekolekcjami, jest także autorem książek z dziedziny duchowości, przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków i sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy.

Za: deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda