Home WiadomościZ kraju Abp Gądecki ustanowił sanktuarium św. Faustyny

Abp Gądecki ustanowił sanktuarium św. Faustyny

Redakcja

deon.plKaplica zakonna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu koło Poznania została ustanowiona Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny. Uroczystej inauguracji sanktuarium dokona bp Grzegorz Balcerek 4 października.

“Niech Święta Siostra Faustyna, która przebywając w Kiekrzu doświadczyła niezwykłego spotkania z Jezusem Miłosiernym (Dzienniczek, n. 158) pomaga Siostrom i wszystkim przybywającym do Sanktuarium zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia oraz odnawiać swego ducha, doświadczając miłosiernej miłości Boga” – czytamy w dekrecie abp. Stanisława Gądeckiego.

Metropolita poznański udzielił też kapłanom spowiadającym w sanktuarium upoważnienia do zwalniania z ekskomuniki, w którą wpadają osoby dopuszczające się zabójstwa dzieci poczętych i nienarodzonych.

W domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia siostra Faustyna spędziła kilka tygodni w miesiącach letnich 1929 roku. Jak zapisała w Dzienniczku, nad brzegiem jeziora zobaczyła Pana Jezusa, a jej “dusza została zalana wielką pociechą”. Z sanktuarium pielgrzymi mogą dziś udać się ścieżką siostry Faustyny nad jezioro Kierskie do miejsca objawień.

KAI/mc

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda