Home WiadomościZ kraju Abp Grzegorz Ryś do oblatów na 100-lecie Polskiej Prowincji

Abp Grzegorz Ryś do oblatów na 100-lecie Polskiej Prowincji

Redakcja

Metropolita łódzki – abp Grzegorz Ryś, odpowiada na pytania postawione przez oblatów, które dotyczą  m. in.: duszpasterstwa młodzieży, jak głosić Ewangelię ubogim oraz jak ewangelizować w coraz bardziej zsekularyzowanym świecie.

Życzę pięknego świętowania. Stulecie to jest poważna historia (…) Życzę wam takiej wiary, która przyciąga innych i która będzie owocowała nowymi powołaniami do waszego Zgromadzenia. Życzę wam takiej pewności z Boga, że ten charyzmat będzie dalej trwał, (…) że będzie atrakcyjny mocą świadectwa – zwraca się do oblatów arcybiskup Ryś.

W ramach jubileuszu 100-lecia, w piątek 5 czerwca planowane było spotkanie ze studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szerszego środowiska akademickiego Poznania w siedzibie Wydziału Teologicznego. W spotkaniu miał wziąć udział jako gość honorowy – abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Miało ono dotyczyć misyjności Kościoła w Polsce oraz perspektyw nowej ewangelizacji w kontekście jubileuszu oblatów.

Sto lat historii to dużo i mało. Ale przed nami przyszłość – jak się do niej przygotować? Ponieważ z wiadomych względów spotkanie w auli uniwersyteckiej musiało zostać odwołane, ksiądz arcybiskup zechciał skierować do nas słowo w formie przekazu medialnego. Nagranie, zrealizowane 4 czerwca br. w Łodzi, przekazujemy w miejsce akademickiej debaty, która miała wprowadzić nas w atmosferę świętowania. Z naszej strony przedłożyliśmy kilka pytań, na które ksiądz arcybiskup zechciał odpowiedzieć. Z wielką wdzięcznością wobec abpa Grzegorza życzymy mu darów Ducha Świętego w codziennej posłudze – powiedział o. Paweł Zając OMI.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda