Abp Hoser: przy której stacji dziś jestem?

– Masowe prześladowania chrześcijan pokazują, że Kościół idzie współcześnie Drogą Krzyżową – stwierdził abp Henryk Hoser. W piątek wieczorem biskup warszawsko-praski poświęcił nowe stacje drogi krzyżowej w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Rembertowie.

Nawiązując do tradycji nabożeństw pasyjnych, abp Hoser zwrócił uwagę, że udział w nich jest wyrazem wiary i miłości do Syna Bożego, który zbawił człowieka, przyjmując na siebie konsekwencję ludzkiego grzechu.

– Jezus nie popełni zła, a w cierpieniu zdawał się na Tego, który sądzi sprawiedliwie, ucząc nas tym samym, jak przeżywać trudne i bolesne doświadczenia – zwrócił uwagę biskup warszawsko-praski.

Zachęcał do spojrzenia na swoje osobiste życie w perspektywie Drogi Krzyżowej Chrystusa.

– Warto czasami zadać sobie pytanie: Przy której ze stacji dziś jestem? Które z doświadczeń Jezusa dziś przeżywam? Wówczas dużo łatwiej będzie nam znaleźć adekwatną odpowiedź jak daną sytuację właściwie przeżyć – przekonywał duchowny.

Abp Hoser stwierdził, że masowe prześladowania chrześcijan są dla nas znakiem, że także dziś Kościół idzie drogą krzyżową.

– Nasza religia jest najbardziej prześladowaną w świecie. Każdego roku mamy nowych męczenników, którzy są mordowani za to, że czynią dobrze – przypomniał duchowny.

Poszczególne stacje drogi krzyżowej w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Rembertowie zaprojektował Janusz Sobczyk.

KAI/jp

Za: www.deon.pl