Home WiadomościZ kraju Abp Ryś w łódzkim kościele redemptorystów: pycha zamyka nam niebo!

Abp Ryś w łódzkim kościele redemptorystów: pycha zamyka nam niebo!

Redakcja

– Pycha zamyka nam niebo, bo przetrąca nam tą możliwość spotkania z Bogiem, którym jest wiara Jezus mówi: nie możecie być wierzący, jeśli szukacie chwały dla siebie. Człowiek wierzący jest tym, który szuka chwały Boga! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas wieczornej liturgii stacyjnej.

Kolejną świątynią na szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi był 18 marca 2021 r. kościół pw. św. Marka Ewangelisty na łódzkich Bałutach, gdzie od kilku lat swoją posługę pełnią Ojcowie Redemptoryści.

W słowie pouczenia pasterskiego metropolita łódzki przypomniał, że w dniu dzisiejszym w Rzymie kościołem stacyjnym jest bazylika św. Sylwestra i św. Marcina w Monti oraz przytoczył historię św. Marcina, który będąc żołnierzem Rzymskim potrafił oddać potrzebującym wszystko co posiadał, będąc jeszcze poganinem.

Odwołując się do Ewangelii łódzki pasterz zauważył, że – Pan Bóg daje świadectwo o nas! On nam wystawia świadectwo! Dostajemy wiele świadectw w życiu, zależy nam na nich, żeby były najlepsze. Czasem nakombinujemy się zdrowo, byśmy mieli dobre świadectwo a cała ta autopromocja nim nic nie pomoże, bo jest jeden, który może nam wydać świadectwom jeden który zna o nas prawdę! Tyle jest człowiek wart ile jest wart w oczach Boga! – podkreślił.

Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, skąd się biorą w naszym życiu trudności we wierze – prawdziwa wiara jest oddawaniem chwały Bogu, a nie sobie! Tak jak Bóg jest tym, który oddaje nam chwałę, bo nam wstawia świadectwo, tak samo w drugą stronę – my przed Bogiem nie szukamy siebie, tylko szukamy chwały Boga! – zaznaczył.

Jałmużna wielkopostna, którą byłą kolekta składana podczas liturgii, zostanie przeznaczona na zakup potrzebnych leków dla jednego z najmłodszych członków bałuckiej wspólnoty parafialnej.

ks. Paweł Kłys, za: archidiecezja.lodz.pl

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda