Home WiadomościZ kraju Adwent 2021 z redemptorystami

Adwent 2021 z redemptorystami

Redakcja

U początku adwentu redemptoryści zapraszają osoby, które pragną głębiej przeżywać ten szczególny czas, na codzienne rozważania słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl.

W nowym roku liturgicznym 2021-22 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W ramach listopadowych warsztatów homiletycznych wypracowali schemat rekolekcji, przybliżający to zagadnienie w czterech punktach. Będą one prezentowane w kolejne niedziele adwentu. Pierwszy z nich dotyczy świętowania niedzieli, drugi – posłania w pokoju Chrystusa do świata, trzeci – eucharystycznego stylu życia, zaś czwarty poświęcony będzie Maryi jako Niewieście Eucharystii.

Portal kaznodziejski redemptorystów już od 11 lat służy formacji ludzkich serc poprzez rozważania słowa Bożego publikowane w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach oraz cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Sylwester Cabała CSsR / Bardo

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda