Aplikacja przydatna przed spowiedzią od miesięcznika „W drodze”

ekai.plW związku z jubileuszem 800-lecia zakonu dominikanów, redakcja miesięcznika „W drodze” przygotowała specjalną aplikację dla osób przygotowujących się do sakramentu pokuty.

Aplikacja składa się z pięciu elementów: wywiadu z jezuitą Wojciechem Ziółkiem o tym, jak owocnie i bez lęku przeżyć sakrament spowiedzi, dwóch artykułów o. Pawła Kozackiego OP, obecnego prowincjała dominikanów o tym, jak spowiadać się z grzechów dotyczących sfery seksualnej i sytuacji, w której kapłan nie może udzielić rozgrzeszenia oraz z praktycznego rachunku sumienia autorstwa ks. Jana Twardowskiego. Częścią aplikacji jest też  Psalm 51 – jedna z najstarszych modlitw pokutnych chrześcijan.

– Na łamach miesięcznika wielokrotnie poruszaliśmy temat przygotowania się do przyjęcia sakramentu pokuty, wielu czytelników wraca do tych tekstów przy okazji rachunku sumienia, dlatego chcemy zaproponować nowoczesny dostęp do naszych artykułów – mówi KAI pomysłodawca aplikacji o. Michał Osek OP z redakcji dominikańskiego miesięcznika.

Jak podkreślają redaktorzy z miesięcznika „W drodze”, rozpoczynający się jubileusz powstania zakonu oprócz wymiaru święta jest także okazją do nawrócenia, odważnego uznania swoich win i zwrócenia się do Chrystusa.

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.basior.confesion. Aplikację można pobrać za darmo.

Za: www.ekai.pl