Home WiadomościZ kraju Artyści dla Bezdomnych – koncert w czasach zarazy

Artyści dla Bezdomnych – koncert w czasach zarazy

Redakcja

Coroczna impreza Fundacji Kapucyńskiej skierowana do bezdomnych, przez epidemię koronawirusa odbędzie się w nieco innej formie.

Artyści dla Bezdomnych – pomysł na akcję powstał z historii patrona Fundacji, bł. Aniceta Koplińskiego.

Błogosławiony Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych Warszawiaków, obliczona na wydawanie 8 tys. posiłków.

Obecnie przy klasztorze kapucynów, przy ul. Kapucyńskiej 4 działa jadłodajnia: Dom bł. Aniceta w którym kontynuujemy kapucyńską tradycję i od prawie 30 lat wolontariusze wraz z braćmi kapucynami przygotowują posiłki dla prawie 400 osób dziennie.  

Akcja „Artyści dla bezdomnych” nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin bł. Aniceta.
Kapucyn organizując swoje imieniny skupiał elitę warszawską by podczas celebracji dnia imienin wspomnieć o biednych, którymi się zajmował i pozyskać środku na gotowanie dla nich obiadów.

25 czerwca odbędzie się wyjątkowa edycja koncertu Artyści dla Bezdomnych, bo nadawana online.Na facebooku Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego, o godz. 17:00 pojawi się link do koncertu, który będzie można obejrzeć w domu i w dowolnym miejscu na świecie
Koncert po premierze będzie dostępny na YouTube Fundacji Kapucyńskiej.

Wystąpią: Małgorzata Hutek, ERELES, Apokryfy. Derlak/Wielądek, Teściowa Śpiewa, BratCap, Alina Skapets, Cordian Szwarc OFM.

Koncert będzie również wyświetlony na ekranie przed Domem bł. Aniceta. Podopieczni Fundacji Kapucyńskiej, którzy codziennie przychodzą po paczki z prowiantem na wynos i ciepłym posiłkiem, będą mogli obejrzeć koncert. Zapętlony materiał będzie wyświetlany cały dzień – by mogli to zobaczyć ludzie przychodzący w różnych godzinach po odbiór paczek.

W czasie epidemii funkcjonowanie jadłodajni i Fundacji Kapucyńskiej uległo zmianie. Sala, w której codziennie wydawane było prawie 400 obiadów, która codziennie była wypełniona ludźmi, dziś jest wielką salą magazynową, w której wolontariusze przygotowują paczki dla podopiecznych.

Koncert będzie dostępny na: https://www.facebook.com/events/3913658858708692/
FB Fundacja Kapucyńska: https://www.facebook.com/fundacjakapucynska/

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda