Home WiadomościZ kraju Audycja o kulcie Męczenników z Pariacoto w Radiu FARA

Audycja o kulcie Męczenników z Pariacoto w Radiu FARA

Redakcja

21 czerwca 2021 r., podczas poniedziałkowej „Rozmowy dnia”, cyklicznej audycji w Radiu FARA, przy radiowym mikrofonie gościem był br. Jan Hruszowiec, franciszkanin, promotor kultu pierwszych polskich misjonarzy męczenników, bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Audycję prowadziła s. Wiktoria Komańska SFMI.

Br. Jan przybliżył radiosłuchaczom sylwetki Męczenników z Pariacoto oraz opowiedział o rozwoju kultu błogosławionych franciszkanów, którzy w znaku świętych relikwii 20 czerwca 2021 r. przybyli także do parafii archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP w Przemyślu.

Rozmówca opowiedział również o Krucjacie Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem, inicjatywie modlitewnej, której towarzyszy intencja o pokój na świecie oraz za wszystkich poszkodowanych w wyniku działań terrorystycznych. Patronami tej Krucjaty są błogosławieni męczennicy o. Zbigniew i o. Michał, którzy 9 sierpnia 1991 r. zginęli za wiarę z rąk komunistycznych terrorystów z organizacji „Świetlisty Szlak” (hiszp. Sendero Luminoso).

Na końcu audycji br. Jan Hruszowiec zaprosił radiosłuchaczy na Kalwarię Pacławską, gdzie podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w kaplicy św. Rafała z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego będą wystawione relikwie ich krwi w postaci koszul, jakie mieli na sobie w chwili śmierci.


Audycja jest dostępna na stronie Radia Fara:

Rozmowa dnia: O kulcie polskich męczenników z Pariacoto, bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

amd, Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto za: Radio Fara (przemyska.pl)

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda