Home WiadomościZ kraju Bale wszystkich świętych w parafiach chrystusowców

Bale wszystkich świętych w parafiach chrystusowców

Redakcja

To już drugi rok kiedy przed uroczystością Wszystkich Świętych w parafiach prowadzonych przez chrystusowców odbyły się bale wszystkich świętych. Po raz drugi do takiej formy świętowania najmłodszych parafian zaprosili duszpasterze  parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, Sanktuarium NSPJ w Szczecinie oraz św. Ottona w Pyrzycach. To grono poszerzyło się w tym roku o kolejne parafie m.in. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach oraz parafię Przemienienia Pańskiego w Płotach.

Bale zorganizowane z inicjatywy duszpasterzy dzieci, często przy udziale dyrekcji i pracowników szkoły, a także rodziców okazały się nie tylko świetną zabawą, ale również odpowiedzią dzieci na Halloween – święto pogańskie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce.

Najmłodsi parafianie – przebrani za anioły i świętych – spędzili czas na zabawie prowadzonej przez wodzireja, tańcach i licznych konkursach. Były quizy z wiedzy o świętych, dzieci wybierały spośród siebie świętą i świętego balu, a każdy uczestnik otrzymał „SMS od Świętego” w postaci cukierków z sentencjami świętych i błogosławionych, które spadły jak deszcz z nieba. Rozstrzygano również konkursy plastyczne. Dzieci przybliżyły swoim kolegom i koleżankom postaci czterech „małych” świętych: Sługi Bożej Anny de Guigne, Sługi Bożej Antonietty Meo, bł. Jose i św. Stanisława Kostki. Każdy uczestnik balu otrzymał miłą pamiątkę w postaci breloków lub medali. Nie zabrakło również modlitwy o świętość życia, a w niektórych parafiach nawet przedstawień o „małych” świętych.

Radość i szczery entuzjazm uczestników balu pokazały dorosłym, że właśnie taka zabawa jest najlepszą drogą, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci.

Przed nami kolejna inicjatywa „Kolędnicy Misyjni”, której zwieńczeniem będzie III Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych – 18 stycznia 2013 w Goleniowie.

Więcej informacji i galerie zdjęć na stronach poszczególnych parafii: Szczecin NSPJStargard św. JózefStargard Chrystus KrólPyrzycePłoty.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda