Home WiadomościZ kraju Bawółka Afrykańska, czyli animujemy na słodko

Bawółka Afrykańska, czyli animujemy na słodko

Redakcja

Spotkanie, zorganizowane w dniu 18 lutego 2020 roku, możemy śmiało nazwać dotknięciem Afryki. W progi naszej Szkoły zawitał Czarny Ląd w osobie Ojców Białych – a konkretnie o. Mariusza Bartuzi – Misjonarza Afryki, posługującego przez wiele lat w Algierii.

W trakcie „niecodziennej” katechezy mieliśmy okazję zapoznać się – i niejako na żywo doświadczyć klimatu MISJI.

Wszak niedawno przeżywaliśmy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który powrócił do nas jak echo październikowych dni ubiegłego roku.

I tak, przy tradycyjnej muzyce kontynentu, słuchaliśmy opowieści o. Mariusza o jego osobistym doświadczeniu Afryki, zapoznawaliśmy się z historią Zgromadzenia Misjonarzy Afryki założonego przez kardynała Lavigerie – człowieka, który wierzył w przyszłość.

Mieliśmy okazję rozsmakować się w tradycyjnych ubiorach, które są jednym z elementów kultury, jednego z najbardziej zróżnicowanych pod każdym względem regionów współczesnego świata.

Wspólne zdjęcia, rozbudzona świadomość tworzenia lepszego świata i smak afrykańskiej bawółki pozostaną już na zawsze z nami.

Oprac. Magdalena Kołtyś wraz z uczniami klasy 1a Technikum Samochodowego

 

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia wkrótce na misyjnym szlaku.

Za: misjonarzeafryki.org

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda