Home WiadomościZ kraju Bernardyni: Spotkanie formacyjne kapłanów

Bernardyni: Spotkanie formacyjne kapłanów

Redakcja

W dniach 7-10 listopada 2021 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywało się Spotkanie Formacyjne Kapłanów naszej zakonnej Prowincji.

Spotkanie jest obowiązkowym punktem, służącym formacji duchowej i intelektualnej, dla wszystkich kapłanów do 10 lat po święceniach oraz ojców i braci katechetów. Wzięło w nim udział 26 braci, a przewodził im o. Gwidon Hensel – Wikariusz Prowincji i Moderator Formacji Ciągłej.

Każdy dzień obfitował w czas na Eucharystię, wspólną modlitwę i rozmowy. W poniedziałek (8 XI) bracia spotkali się z Prowincjałem, o. Teofilem Czarniakiem, co było dobrą okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami duszpasterskimi. Popołudniowy wykład z o. mgr lic. Marcinem Drągiem OFMConv. przybliżył zebranym praktyczne aspekty sztuki celebracji liturgicznej.

We wtorek (9 XI), przez posługę o. dra Tomasza Gałuszki OP, bracia zapoznali się z wizją Kościoła, jego rozdarć i reform na przestrzeni wieków. W popołudniowym wykładzie o. dr Jordan Śliwiński OFMCap. poruszył temat spowiedzi w czasie pandemii.

Ostatni dzień spotkania (10 XI) był czasem pracy w grupach nad dokumentem Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pt. „Dar wierności. Radość wytrwałości.” Wypracowane pod okiem o. Gwidona wnioski mają posłużyć zmianie naszego wspólnotowego życia na bardziej owocne.

Za: www.bernardyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda