Bezdomni z Krakowa jadą na spotkanie z Papieżem

deon-plPo ludzku posiadają niewiele – stracili nawet swój dom. Ale papież Franciszek nie zapomniał o ubogich i osobiście zaprosił ich do Rzymu. 9 listopada 35 osób bezdomnych z Dzieła Pomocy wyruszy na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia.

W dniach od 11 do 13 listopada papież Franciszek poprowadzi Rekolekcje Radości i Miłosierdzia dla ubogich z całej Europy – w sumie dla 6000 osób. – Naszym marzeniem jest, aby w tym niezwykłym wydarzeniu wzięły udział osoby bez domu, którym w Dziele Pomocy św. Ojca Pio na co dzień towarzyszymy w walce o lepsze jutro. Braterski czas spędzony w Rzymie pozwoli im poczuć, że ich miejsce jest w centrum Kościoła, a w oczach Boga są bezcenni – mówi Justyna Nosek, pracownik Dzieła św. Ojca Pio.

Dla osób bez domu wyjazd do Włoch to niezwykłe wydarzenie – pielgrzymka, a zarazem przygoda. Wielu panów nigdy nie miało okazji być zagranicą. A w programie jest nie tylko Rzym, ale też San Giovanni Rotondo, Padwa i Asyż, czyli miejsca związane z życiem i działalnością kapucyńskich i franciszkańskich patronów. Organizatorzy wierzą, że Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia ukażą uczestnikom, jak cenni są w oczach Pana, a ich miejsce, niezależnie od życiowych ścieżek, jest w centrum Kościoła.

Aby zorganizować pielgrzymkę potrzebna jest kwota 60 tyś. zł. Podopieczni Dzieła św. Ojca Pio proszą o wsparcie. W zamian ofiarują nie tylko swoją szczerą modlitwę i wdzięczność serca, ale również upominek. Każdy darczyńca otrzyma pocztówkę z Rzymu. Więcej informacji można uzyskać na stronie wspólnoty (baner poniżej):

Pomysł na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia zrodził się w stowarzyszeniu Fratello, które zajmuje się organizowaniem wydarzeń dla osób wykluczonych. W październiku 2014 mała grupa ubogich pielgrzymów pojechała do Rzymu spotkać się z papieżem. Wielka radość uczestników i przemiany życia, jakie miały wtedy miejsce, przekonały organizatorów, że warto powtórzyć to spotkanie dla dużo, dużo większej grupy.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie wspólnoty Fratello.

Za: www.deon.pl