Home WiadomościZ kraju Biblia 24/7

Biblia 24/7

Redakcja

Biblia 24/7 to inicjatywa Fraterni Franciszkańskiej „Effatha”, działającej przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Organizatorzy chcą w ten sposób propagować czytanie Pisma Świętego i skłonić wiernych do życia nim na co dzień. To już druga edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się 29 maja 2022 r.

W pierwszej edycji udział wzięło 100 lektorów (w tym dwóch biskupów oraz prowincjał franciszkanów) oraz dziesiątki osób wspierających tę inicjatywę. Wydarzenie było transmitowane na żywo na YouTube i Facebooku. 122 godziny czytania, które oglądała w Internecie wiele osób (ok. 13 000 wyświetleń na Facebooku i blisko 5000 na YouTube).

Życzę każdemu z was, abyście usłyszeli głos Ducha Świętego, aby choć jedno z miliona słów zapadło w wasze serca i je otworzyło; aby przybliżyło was do Boga, do misji, którą ma dla was; aby to słowo was umocniło; aby było dla was mądrością, wiedzą, bojaźnią Bożą – mówił prowincjał o. Marian Gołąb OFMConv na zakończenie pierwszej edycji wydarzenia.

Odbiór całej akcji był bardzo pozytywny. Zebraliśmy wiele budujących opinii, że ten czas był bardzo wartościowy i pozwolił na nowo zbliżyć się do Boga. Wiele z tych osób jeszcze w trakcie wydarzenia pytało o to czy Biblia 24/7 będzie kontynuowana. Pragniemy dzielić się słowem Bożym, które jak wierzymy jest w stanie przemieniać życie – mówią organizatorzy.

Druga edycja wydarzenia Biblia 24/7 rozpocznie się 29 maja 2022 r. o godzinie 18.00 uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych o. Mariana Gołąba i potrwa do 4 czerwca 2022 r., kiedy to biskup Tadeusz Lityński odprawi uroczystą Mszę Świętą o godzinie 18.00.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda