Home WiadomościZ kraju Biblia 24/7

Biblia 24/7

Redakcja

Fraternia Franciszkańska „Effatha”, działająca przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze zaprasza do udziału w inicjatywie Biblia 24/7. W ciągu tygodnia wierni wraz z duchownymi chcą publicznie, na głos przeczytać całe Pismo Święte.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godzinie 18.00 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem o. Mariana Gołąba, ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów i potrwa do 4 czerwca.

Organizatorzy chcą w ten sposób propagować czytanie Pisma Świętego i skłonić wiernych do życia nim na co dzień. „Pragniemy dzielić się Słowem Bożym, które jak wierzymy jest w stanie przemieniać życie” – zapewniają.

„Życzę każdemu z was, abyście usłyszeli głos Ducha Świętego, aby choć jedno z miliona słów zapadło w wasze serca i je otworzyło; aby przybliżyło was do Boga, do misji, którą ma dla was; aby to słowo was umocniło; aby było dla was mądrością, wiedzą, bojaźnią Bożą” – mówi wyższy przełożony franciszkanów z Krakowa.

W zeszłym roku, w pierwszej edycji udział wzięło 100 lektorów (w tym dwóch biskupów oraz prowincjał franciszkanów) oraz dziesiątki osób wspierających tę inicjatywę. Wydarzenie było transmitowane na żywo na Youtube i Facebooku. 122 godziny czytania, które oglądała w Internecie spora liczba osób (ok. 13 000 wyświetleń na Facebooku i blisko 5000 na YouTube).

Fraternia Franciszkańska „Effatha” to wspólnota ludzi pragnących żyć duchowością św. Franciszka we współczesnym świecie, podejmując dzieło ewangelizacji. Na swoich spotkaniach formacyjnych, modlitewnych, oprócz budowania relacji międzyludzkich, podejmują różne zadania w parafii.

jms


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda