Home WiadomościZ kraju Bieg Memoriałowy im. bł. Michała Tomaszka w Łękawicy

Bieg Memoriałowy im. bł. Michała Tomaszka w Łękawicy

Redakcja

19 września 2021 r., w roku 30. rocznicy śmierci bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkańskich męczenników zamordowanych za wiarę 9 sierpnia 1991 r. w peruwiańskim Pariacoto, odbył się w Łękawicy kolejny już Bieg Memoriałowy im. bł. o. Michała Tomaszka. Tegoroczna edycja biegu została zorganizowana pod hasłem: „Biegniemy po zdrowie #szczepimysię”.

Łękawica to rodzinna miejscowość bł. Michała Tomaszka, w której przyszedł na świat 23 września 1960 r. Do dziś mieszka tam jego rodzeństwo oraz dalsi krewni, a w domu rodzinnym znajduje się Pokój Pamięci poświęcony bł. Michałowi Tomaszkowi.

Do rywalizacji na dystansie na dystansie 500, 900 i 1500 m przystąpiły dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe. Po emocjach na trasie uczestnicy wydarzenia mieli czas na chwilę wytchnienia, odpoczynku i dzielenia się wrażeniami podczas przygotowanego ciepłego posiłku oraz kawy i herbaty. Klub LKS Orzeł Łękawica przygotował dla dzieci atrakcję w postaci dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej i popcornu.

Po zakończonych obradach komisji sędziowskiej nastąpiło wręczenie nagród: złotych, srebrnych i brązowych medali, kart podarunkowych do sklepu sportowego, dyplomów oraz odblaskowych opasek, magnesów, kubków, baloników i pamiątkowych medali z wizerunkiem błogosławionego dla każdego uczestnika zawodów. Nagrodami były również książki „Śladami męczenników z Pariacoto”, które zostały ufundowane przez rodzinę błogosławionego, ks. proboszcza z Trzebini oraz Wójta Gminy Łękawica. We wręczaniu nagród uczestnikom Biegu Memoriałowego uczestniczyli brat oraz siostry bł. Michała Tomaszka.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda