Home WiadomościZ kraju Biegi ku czci bł. Kaspra Stanggassingera w Szczecinie

Biegi ku czci bł. Kaspra Stanggassingera w Szczecinie

Redakcja

Korzystając z pięknych pierwszych dni jesieni w parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie udało się zorganizować już po raz piąty Biegi ku czci bł. Kaspra Stanggassingera, którego wspomnienie liturgiczne przypadało 26 września. Jako, że nasz Błogosławiony jest patronem wychowawców oraz oręduje za młodzieżą, do udziału w tym wydarzeniu w sposób szczególny zaprosiliśmy dzieci i młodzież naszej parafii. Mile widziani byli również dorośli. Sprzyjająca aura sprawiła, że na starcie pojawiła się blisko 100 uczestników, co jest rekordem ze wszystkich rozgrywanych do tej pory edycji biegów. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych: od przedszkolaków, aż po najstarszych. Rywalizacji najmłodszych towarzyszył gromki doping rodziców i bliskich. Po ukończeniu biegu, każdy z uczestników odchodził z nagrodą, bądź pamiątką, świadczącą o uczestnictwie w tym wydarzeniu.

W tym roku, roku kanonizacji Jana Pawła II postanowiliśmy wzbogacić program biegów o jeszcze jedną konkurencję – bieg sztafetowy małżeństw i rodzin ku czci Św. Jana Pawła II. Uczestnicy sztafety mieli do pokonania dokładnie 9665,25 m. Dystans ten odzwierciedlał liczbę dni, w których Święty Papież sprawował swój pontyfikat. Mimo niemałego dystansu, zgłosiło się wielu chętnych, którzy z radością mogliby przebiec jeszcze raz taki sam odcinek.

Impreza ta była doskonałą okazją do integrowania różnych środowisk naszej parafii. Zwycięzcom gratulujemy sukcesów, a wszystkim  zaangażowanym dziękujemy za poświęcony czas i pomoc!

o. Grzegorz Woś CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda