Home WiadomościZ kraju Bielsko-Biała: „Choinka dobroci” w salwatoriańskiej parafii’

Bielsko-Biała: „Choinka dobroci” w salwatoriańskiej parafii’

Redakcja

Kolejny raz zamiast kolorowych szklanych bombek na choince, która stanęła w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, salwatorianie zawiesili karteczki z wypisanymi na nich konkretnymi potrzebami i prośbami od rodzin oraz poszczególnych osób. Wystarczy wziąć jedną z karteczek z „Choinki dobroci” i spakować prezent dla potrzebujących, by uczestniczyć w niezwykłym charytatywnym przedsięwzięciu przed Bożym Narodzeniem.

Kolorowe karteczki, które zawisły na choince w salwatoriańskiej parafii w centrum Bielska-Białej, na swej odwrotnej stronie zawierają listy produktów od potrzebujących rodzin i osób. Akcja, organizowana we wspólnocie parafialnej od wielu lat, ma przypominać o potrzebie ofiarności wobec potrzebujących pomocy.

Jak tłumaczą organizatorzy, z jednej strony lista proszących o pomoc wydłuża się, z drugiej nie brakuje tych, którzy gotowi są spieszyć, by sprostać wyzwaniom.

Wśród wypisanych na karteczkach próśb dominują te dotyczące podstawowych produktów żywnościowych, środków czystości, leków czy książek.

Akcja potrwa do niedzieli, 20 grudnia.

rk / Bielsko-Biała

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda