Home WiadomościZ kraju Biskup bielsko-żywiecki spotkał się z przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych

Biskup bielsko-żywiecki spotkał się z przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych

Redakcja

ks. Piotr GóraWyższe przełożone żeńskich zgromadzeń zakonnych z terenu diecezji bielsko-żywieckiej spotkały się 28 czerwca na terenie klasztoru Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z biskupem ordynariuszem. Jedną z omawianych kwestii była sprawa wyłonienia nowej referentki ds. zakonnych. Na spotkaniu omawiano sprawy dotyczące współpracy międzyzakonnej w diecezji. Wspominano o trudnościach, z którymi borykają się aktualnie wspólnoty zakonne.

Wśród poruszanych tematów pojawiły się również plany na najbliższe miesiące i inicjatywy podejmowane w ramach trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. Biskup Roman Pindel odwiedził podopieczne Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. „Ta niespodziewana wizyta ordynariusza sprawiła im wielką radość” – podkreśliła diecezjalna referentka ds. zakonów i zgromadzeń żeńskich s. Magdalena Dymek FDC.

rk

Za: www.diecezja.bielsko.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda