Home WiadomościZ kraju Biskupi z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

Biskupi z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

Redakcja

W ramach ogólnopolskich obchodów 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II biskupi polscy nawiedzili sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  W czasie wizyty Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, poświęcił nową aulę dedykowaną Świętemu Pielgrzymowi Kalwaryjskiemu.

– Chcemy, aby wyrazem naszej pamięci o św. Janie Pawle II, ale także trwałym Jego pomnikiem tu, na kalwaryjskiej górze, była ta aula, w której się gromadzimy – mówił kustosz sanktuarium, o. dr Konrad Cholewa OFM, witając zebranych Księży Arcybiskupów i Biskupów.

Po błogosławieństwie Ks. Abp Stanisław Gądecki wyraził uznanie dla nowopowstałej sali i powiedział:
Myślę, że wszyscy, którzy będą korzystać z tego miejsca, będą mieli możność nie tylko poznawać prawdę, ale też prawdę stosować w życiu.

 Księża biskupi pokłonili się Matce Bożej Kalwaryjskiej. Arcybiskup Metropolita Poznański odmówił akt zawierzenia, którym modlił się św. Jan Paweł II w czasie ostatniej pielgrzymki do sanktuarium 19 sierpnia 2002 r.

Biskupi odwiedzili sanktuarium na zaproszenie Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Aula będzie służyć na spotkania grup duszpasterskich i pielgrzymów, konferencje naukowe, pokazy filmowe, koncerty oraz inne wydarzenia odbywające się w sanktuarium.

Za: www.kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda