Home WiadomościZ kraju Bonifraterska „Noc kościołów”

Bonifraterska „Noc kościołów”

Redakcja

W sobotę 21 czerwca wrocławski Konwent Bonifratrów pw. Świętej Trójcy Mszą św. w intencji chorych z wystawieniem relikwii Założyciela Zakonu św. Jana Bożego zainaugurował „Noc Kościołów” organizowaną w Archidiecezji Wrocławskiej po raz piąty przez Katolickie Radio „Rodzina” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijańskiego.

Licznie przybyli mieszkańcy Wrocławia mogli nie tylko zwiedzić bonifraterski kościół, obejrzeć multimedialny pokaz dotyczący dziejów wrocławskich bonifratrów, ale też wejść do krypty klasztornej i posłuchać niezwykłych opowieści o spoczywających tam zakonnikach.

Bracia mówili o bonifraterskich świętych i ich życiowej posłudze, odpowiadali także na pytania dotyczące dzisiejszych bonifratrów i życia zakonnego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez braci wystawa bonifraterskich pamiątek, zwłaszcza zaś kula armatnia z czasów napoleońskich, a także historia pocisku z czasów ostatniej wojny niedawno wydobytego spod węgła bramy podczas prac remontowych.

Na zmęczonych czekał poczęstunek i herbaty ziołowe serwowane przez braci. Oczywiście nie mogło także zabraknąć bonifraterskich wolonariuszy, którzy kwestowali na rzecz Hospicjum, organizując aukcję prac plastycznych wykonanych przez pensjonariuszy.

Więcej (zdjęcia) na: www.bonifratrzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda