Home WiadomościZ kraju Bonifratrzy: LODOŁAMACZ SPECJALNY dla Br. Prowincjała Eugeniusz Kreta

Bonifratrzy: LODOŁAMACZ SPECJALNY dla Br. Prowincjała Eugeniusz Kreta

Redakcja

Organizowany corocznie od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych konkurs LODOŁAMACZEstawia sobie za cel wyłanianie i nagradzanie osób prywatnych oraz pracodawców w sposób szczególny angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Oprócz nagród w kategoriach podstawowych – Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucje, przyznawane są honorowe wyróżnienia – Super Lodołamacza dla najlepszego przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu, i Lodołamacza Specjalnego – za wybitne dokonania na rzecz osób niepełnosprawnych. Takim właśnie tytułem LODOŁAMACZA SPECJALNEGO.

17 września br. podczas Małopolsko-Świętokrzyskiej Gali Regionalnej w Dworku Białoprądnickim w Krakowie uhonorowany został   Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny br.Eugeniusz Kret.

W uzasadnieniu swej decyzji Kapituła Regionalna konkursu w podkreśliła wielką pracę br. Eugeniusza na rzecz przełamywania lodów obojętności i znieczulenia, co doprowadziło do powstania Centrum Rehabilitacyjno-Warsztatowego w Konarach, gdzie znajdują poszanowanie, poczucie własnej wartości i możliwość poprawy, jakości życia ci wszyscy, których z powodu ich niepełnosprawności świat spychał na społeczny margines.

Gratulując br. Prowincjałowi tytułu Lodołamacza, przypominamy, iż w roku 2013 uhonorowany został Medalem św. Brata Alberta, a wcześniej w 2001 – Nagrodą za Działalność Humanitarną.

Za: www.bonifratrzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda